Kalite var! Yetenek var! Ruh Yoktu!

Trabzonspor’da sezon başından beri istenen performans bir türlü yakalanamıyor. Bu geçen sezonun şampiyonu olmanın verdiği bir yük olabilir. Belki o nedenle daha iyi bir oyun görmek isteniliyor. Ama bu sezon sahada bir şeyler öyle eksik ki Trabzonspor’un hiçbir döneminde kabullenilir gibi durmuyor.

Trabzonspor’da geçen sezon bulunan oyuncuların da yeni transferlerinde son derece kaliteli ve yetenekli oyuncular olduğunu düşünüyor ve her fırsatta söylüyorum. Teknik direktör Abdullah Avcı ise zaten artık kulüp tarihinde yer edinmiş ve kendisini kanıtlamaya ihtiyacı olmayan bir isim. Yönetim, teknik ekip, tesisler, oyuncular vs. her şey son derece iyi… Tek eksik olan sahada ki ruh!

İdmanlara baktığımızda, oyuncuların sosyal medya hesaplarını takip ettiğimizde, şehirdeki adaptasyonları baz alındığında gayet iyi anlaşan birbiri ile uyumlu bir takım varken, 90 dakika için ilk düdük çaldığı andan itibaren büyük bir kopukluk oluşuyor. Karamsar değilim, çünkü başta da söylediğim gibi kalite ve yeteneğe güveniyorum. Çözülmesi gereken birkaç sorun var ve bunlar da zaten görülen herkes tarafından fark edilen ve aslında çözümü olan sorunlar.

Monaco maçının ardından Kasımpaşa hazırlıklarına başlayan Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı’nın birebir oyuncularla pozisyon canlandırması ile çalışmalar yaptığı, özel ikazlarda bulunduğu görsellere yansımış. Bence az önce bahsettiğim problemlerin üstüne gidecektir. Uyum ve ruh konusunda gerekeni yapacaktır.

Monaco’da rakip takıma deplasman etkisi yaratan taraftarın etkisi çok büyük. Abdullah Hoca zaten her fırsatta taraftarın desteğini istemeyi ihmal etmiyor. Takımdaki her oyuncu için bunu söylemiyorum ama bazı futbolcular için bahsetmek gerekirse bu sevgi ve desteğe futbolcularda kayıtsız kalamayacaktır. Ama her doku birbirine tutacak diye bir kaide yok. Eğer ki verilen zamanda bu doku tutmazsa ısrarcı olmak da anlamsız olacaktır. Gelecek haftalar da bu uyum ve ruhun yakın takipçisi olacağım. Umuyorum ki sahada o enerjiyi yakalamış ve Trabzonspor izlemeye başlayacağız.