Türk Kadınlar Birliği Trabzon Şubesi, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında “Kadın Dostu Gazeteci” anlayışıyla habercilik yapan basın mensuplarına teşekkür plaketi takdim etti. Günebakış Gazetesi’nden muhabir Rabia Mollaoğlu, plaketini Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Birgül Boğuşlu’dan aldı.

Basın mensuplarına gönüllük esas alınarak yaptıkları hak temelli habercilik anlayışına teşekkür eden Türk Kadınlar Birliği Trabzon Şube Başkanı Canan Nehdit, “Dünyada her geçen gün artan işsizlik, sağlık, yoksulluk, iklim değişikliği, cinsiyet ayrımcılığı gibi yaşamsal sorunlar nedeniyle ‘gönüllük’ ilkesi artık değiştirici bir güce sahip olmaya başladı. Dünya Bağışçılık Endeksi 2014’e göre 135 ülke arasında Türkiye 132. sırada yer almaktadır. Gönüllülük her bir idealistin, bilinçli ve aktif bir şekilde kamu yararına çalışma sorumluluğu olarak kabul ettiği ve bir disiplini olan, topluma hizmet ve cömertliğin doğal bir ifadesidir.

Biz de Türk Kadınlar Birliği Trabzon Şubesi olarak Gönüllüğü teşvik etmek ve vefa göstergesi olarak 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla üniversitede okuyan iki öğrenciye burs veren Sevim Durgun’a, dernek destekçisi Dr. Suat Erkul’a ve basın mensuplarına destek ve kolaylaştırıcılığından dolayı plaket takdim ettik. Tüm gerçek gönüllüler iyi ki varsınız. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününüz kutlu olsun.” dedi.