Teröristbaşı Abdullah Öcalan'a destek vermek için Kadıköy'de düzenlenen yürüyüşlere katılınlar tek tek gözaltına alındı.

Geçtiğimiz hafta İstanbul'da terör örgütü PKK'nın kurucusu terör örgütü Abdullah Öcalan için yürüyüş düzenlendi. Kadıköy'deki protestolara PKK sempatizanlarının yanı sıra HDP milletvekilleri de katıldı. Polise yönelik saldırının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Geçtiğimiz Pazar günü Bursa Gemlik'te, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan lehine bir gösteriye katılmak üzere Kadıköy'de toplandı ve sloganlar atan şüphelilere karşı operasyon gerçekleştirdi.

Selahaddin Çebi, AİHM’in Osman Kavala kararına sert tepki gösterdi Selahaddin Çebi, AİHM’in Osman Kavala kararına sert tepki gösterdi

Olay günü çekilen videoların ardından ekipler, yürüyüşe katıldığı tespit edilen 10 şüphelinin adreslerini belirledi. Bu sabah Arnavutköy, Avcılar, Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane, Maltepe, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye ilçelerinde yakalama emri çıkarılan şüphelilerin adreslerine baskın düzenlendi.

9 şüpheli gözaltına alındı

Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 3 kilogram esrar, çok sayıda dijital malzeme ve örgüt belgesi ele geçirildi. Tutuklanan şüpheliler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Şüphelilerin polise ifadeleri başladı.