Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tatil ve ekonomi gündemiyle buluşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak toplantıda gündemdeki konular değerlendirilecek.

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Milyonların odaklandığı toplantıda, asgari ücrette  bir artış olup olmayacağı ve bayramın 9 güne uzatılıp uzatılmayacağı belli olacak. Toplantıda emekliler ve memurlar için ek zamların yapılıp yapılmayacağı kesinlik kazanacak.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI OLACAK MI?

Bakanlar Kurulu toplantısının asgari ücretle ilgili kararın alınması bekleniyor. Taraflar ile görüşmelerini sürdüren Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in konuyla alakalı bir sunum yapması bekleniyor. Asgari ücrette geçici bir artış olması durumunda Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve artış oranı netleşecek

Asgari ücret

MEMUR VE EMEKLİLERDE EK ARTIŞ OLACAK MI?

Enflasyondaki farkın alınması ve emeklilere ek zam yapılmamasının da toplantı gündeminde olması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ UZATILACAK MI?

Bakanlar Kurulu'nda Kurban Bayramı tatilinin süresi de görüşülecek. Bayram 9 Temmuz Cumartesi başlayacak 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Aynı hafta içinde 15 Temmuz Cuma günü de Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle resmi tatil. Bu yüzden tatil uzar mı sorusu gündemde soruluyor.

Kurban bayramı

Cemal Enginyurt olayında yeni gelişme! Tutuklandı Cemal Enginyurt olayında yeni gelişme! Tutuklandı