Trabzonspor’un gündeminde olan yıldız isimlerden Jerome Agyenim Boateng kimdir?

Trabzonspor’un gündeminde olan yıldız isimlerden Jerome Agyenim Boateng, 3 Eylül 1988’de Almanya’nın başkenti Berlin’de dünyaya geldi. Kariyerine Hertha Berlin alt yapısında başlayan Boateng, daha sonra Hamburg’a transfer oldu. Yetenekli stoperin Almanya’dan çıkışı ise olay bir transfer ile gerçekleşti. Başarılı savunmacı dünya devlerinden Manchester City’e 2010 yılında 12,5 milyon Euro’ya transfer oldu. Premier Lig’de başarılı bir performans ortaya koyan Boateng, ardından ülkesi Almanya’nın dev kulübü Bayern Munih’in yolunu tuttu. Başarılı savunmacı, 10 yıl kadar Bayern Munih forması giydi ve kulüp tarihinin önemli bir bölümünde yer aldı.

Son olarak 2021 yılında Olympik Lyon’a transfer olan Boateng, şimdi ise Türkiye’den Trabzonspor’un transfer listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Dünyaca Ünlü Spor Sayfasının Cristiano Ronaldo Paylaşımı Olay Oldu Dünyaca Ünlü Spor Sayfasının Cristiano Ronaldo Paylaşımı Olay Oldu

Boateng, 1,92 boyunda ve şu an 33 yaşında hem fiziği hem de tecrübesi ile gözde bir oyuncu olan futbolcu savunmanın hem sağında hem de solunda da görev alabiliyor. Öte yandan başarılı oyuncunun kardeşi olan Prınce Boateng’de oldukça ünlü bir futbolcu. Kevin Prınce Boateng ise kariyerlerinin başladığı takım olan Hertha Berlin’de 10 numara pozisyonunda oynuyor.