Trabzon’un Araklı İlçesi'ndeki Ayvadere HES protestosunda jandarma ve halk arasında yaşanan gerilim farklı bir boyut kazandı. Hacettepe Üniversitesi Öğretim görevlisi Yusuf Durmuş halka “Vandal” denildiğini öne sürerek, Milli Savunma Bakanlığına, İçişleri Bakanlığına ve Trabzon Valiliğine şikayette bulunmuştu. Valilik, yaşanan olaylarla ilgili inceleme heyeti kurdu.

iNCELEME HEYETİ DEVREDE (3)

Trabzon’un Araklı İlçesi'ndeki Ayvadere HES protestosunda jandarma ve halk arasında yaşanan gerilim farklı bir boyut kazandı. Hacettepe Üniversitesi Öğretim görevlisi Yusuf Durmuş halka “Vandal” denildiğini öne sürerek, Milli Savunma Bakanlığına, İçişleri Bakanlığına ve Trabzon Valiliğine şikayette bulunmuştu.  Şikayet üzerine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, inceleme heyeti kurulduğunu bildirdi. 

iNCELEME HEYETİ DEVREDE (1)

GEREĞİNİN YAPILMASINI BEKLEMEKTEYİZ

Trabzon Fatih'te yangın çıktı Trabzon Fatih'te yangın çıktı

Yaşanan gelişme üzerine açıklamalarda bulunan Yusuf Durmuş, “10 Nisan 2022 günü saat 14.00'te Ayvadere HES Projesi’ni ve yapılan yanlışları protesto etmek ve sesimizi duyurmak amacıyla Merkez köyde bulunduğumuz sırada, Değirmencik köyü ve Araklı halkına yönelik yapılan hakaretler ve kışkırtmalar nedeniyle şahsım ve bölge halkı adına yapmış olduğum şikayete, Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu vermiş olduğu cevap yazısında konuyu araştırmak amacıyla inceleme heyetinin kurulduğu bildirilmiştir. Gerçeklerin ortaya çıkarılarak gereğinin yapılmasını beklemekteyiz. Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu’na bu hassas duruşu ve tutumu nedeniyle teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Songül MAZLUM