Jandarmanın 183. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Ustaoğlu, 'Mutluluğa kurşun sıkma' slogan ve afiş çalışmasının mimarinin Alay Komutanı Adem Şen olduğunu açıkladı ve Şen'e teşekkür etti

Trabzon'da Jandarma teşkilatının 183. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Jandarma il komutanlığı basınla bir araya geldi. 
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, “ Bugün jandarma teşkilatımızın 183. Kuruluş yıldönümü. Bugün jandarmamızla olmak istedik. Görevi başında olan teşkilatımız. Türk devlet geleceğinde tarihi önemli süreçten geçmiş imparatorluktan devraldığımız önemli müessesemiz. Bu milletin derdiyle dertlene işiten kuşağı olan devlet nerde dendiğinde şefkat elini uzatan teşkilatımızdır. Bu memleketimizin şemalarından ezan sesi dinmedi, bayrağımız inmedi. 1319 personelimiz görev yapıyor. Son yıllarda gururumuz olan teşkilatımız. Şuan faillerin aydınlatılmasında olayların önlenmesinde gıpta ettiğimiz teşkilatımız. Son yıllarda çok güzel fiziki mekanlarıyla sayın İçişleri Bakanlığımız çok ciddi destekleri var. Araç gereç teknolojik anlamda sağlamış olduğu katlılarla gurur duyacak noktadayız. 
En son başlatmış olduğu mutluluğa kurşun sıkma sloganı vardı. Sayın komutanımız Adem Şen’in işin başında yönettiği sürecin ülkede dalga dalga yayılarak takdire şayandır. Bu noktada basına da teşekkür ediyorum. Dünyaya mal olan Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamasında bir kişinin burnu kanamadıysa sizin sahiplenmenizledir. Katkınız takdire şayandır. Cemiyet başkanı, emniyet Müdürlüğü ve büyükşehir belediyesi ile yürüttüğümüz çalışmaya bu kadar sahip çıkılacağını düşünmüyordum. Trabzon’da yer yerinden oynar algısı ters yüz edilerek şampiyonluk kutlamaları devam etti ve süreci kimsenin burnu kanamadan yürütmüş olduk.  Trabzon son yılların en huzurlu günlerini yaşıyor. Emniyetimiz ve jandarmamızın katkılarıyla. Tekrar jandarma teşkilatımızın 183. Yıl dönümünü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yeni asgari ücreti işveren makul buldu Yeni asgari ücreti işveren makul buldu