AFAD verilerine göre, merkez üssü İzmir'in Buca ilçesinde olmak üzere, bugün saat 03.29 civarında Richter ölçeğine göre İzmir'de 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Manisa ve Aydın ilçelerinde de hissedilen deprem paniğe neden oldu.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İngiltere garantör ülke sorumluluğunu yerine getirmiyor KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İngiltere garantör ülke sorumluluğunu yerine getirmiyor

İzmir'de caminin minaresi yıkıldı

Yerin 14.47 km altında meydana gelen depremde, Konak ilçesinin Kubilay mahallesinde bir caminin minaresi büyük bir gürültüyle çöktü. Öte yandan deprem sırasında iki vatandaş yüksekten atlayarak yaralandı. Depremin ardından açıklama yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Sevgili İzmirliler. Her şeyden önce, geçmiş olsun. 4.9 büyüklüğünde olduğu belirtilen Buca merkezli depremde, ilimizdeki Konak'ta cami minaresi dışında yüksek atlama şeklinde meydana gelen hasar ve yaralanmalar dışında herhangi bir sorun yaşanmadı. Tekrar geçmiş olsun."

İzmir'de artçı depremler devam etti

Deprem İzmirlileri uykudan uyandırdı ve sokaklara döktü. Yaklaşık 7 saniye süren deprem paniğe neden oldu. AFAD'ın verdiği bilgiye göre; 4.9 büyüklüğündeki depremden sonra, sabah 9: 50 itibariyle, büyüklükleri 1.0 ila 2.7 arasında değişen 80 artçı şok meydana geldi.