Son zamanlarda tartışma haline getirilen Arap turistler ile ilgili turizm sektörünü iyi bilen İYİ Parti Kurucular Kurulu ve GİK üyesi Şükrü Kuleyin’den çıkış geldi.

Kuleyin, “Günlerdir mevzu edilen Arap Turistler ve çok açık yazıyorum siyasette ve sporda oluşan Trabzon düşmanlığıdır. Bu işin siyaseti olmaz..” dedi.

SİYASETTE VE SPORDA TRABZON DÜŞMANLIĞI

Kuleyin, “Uzun yıllar turizm ve otelcilik yapan biri olarak iki kelam etmek istiyorum.. Günlerdir mevzu edilen Arap Turistler ve çok açık yazıyorum siyasette ve sporda oluşan Trabzon düşmanlığıdır..

İSTİSMAR EDİLMEKTEDİR

Her vesile ile bir şekilde Trabzon’a karşı oluşan algılar her konuda olduğu gibi bu konuda da istismar edilmektedir.. Yok Arapça tabela, yok Arap turistlerin zararları, yok nerde Trabzonluların milliyetçiliği gibi..!!! Beyler; öncelikle şunu belirteyim ki, Trabzonlular milliyetçiliklerinin ve vatanseverliklerinin sadakasını verse size çok gelir.. Bu ne biçim önyargı..!

KRİZ DÖNEMİ ESNAFIMIZ NEFES ALIYOR

Şehrimizin iklim şartları, tesisleşmedeki önceliğimiz ve havalimanımızın varlığı, Ortadoğu ülkeleri vatandaşlarını bölgemize çekmektedir.. Yazları müthiş bir turizm sezonu yaşayan şehrimizin ekonomisi canlanmakta, hele bu kriz dönemi esnafımız nefes almaktadır.. Elbette eksiklikler, yanlışlar ve istismarlar vardır.. Bunlar için çalışmalar yapılmalıdır.. Bunun içinde eğitim ve alt yapı eksikliklerimiz vardır..

AVRUPALI VE RUS’TAN RAHATSIZ OLMAYANLAR

Trabzon’un ilk kadın taksi şoförü 61medya'ya konuştu! Trabzon’un ilk kadın taksi şoförü 61medya'ya konuştu!

Ama; Alanya, Antalya’da ev alan Avrupalı ve Rus’tan rahatsız olmayanlar, Trabzon’dan ev alan Ortadoğulu vatandaşlardan rahatsız olması samimiyetsizliktir.. Bu işin siyaseti olmaz.. Bu iş ülke menfaati meselesidir..

ALMANYA’DAKİ TÜRKÇE TABELALAR

Özellikle şunu belirtmek istiyorum; “Büyük Milletlerin küçük milliyetçilikleri olmaz” Gidin Almanya’da Berlin’e görün oradaki Türkçe tabelaları.. Gidin Belçika’ya görün oradaki Emirdağ tabelalarını..! Az kendinize güvenin.. Korkmayın Araplara Trabzon’u teslim etmeyiz.. Ha bu arada üç tane Arapça tabeladan da Türklüğümüzü kaybetmeyiz..

ŞAMPİYONLUKLARIMIZI HAZMEDİN

Bırakın; Trabzon’un ve Trabzonspor’un yakasını.. Bu kadar insanımıza yüklenmeyin ve her sahadaki başarılarını küçültmeye çalışmayın.. Özellikle şampiyonluklarımızı hazmedin..! Son sözüm ise; Turizmin ve turistin milliyeti ile dini olmaz..!” açıklamalarına yer verdi.