İYİ Partili Koray Aydın, HDP ile ittifaka da HDP’ye bakanlık verilmesine de rest çekti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in özel bir TV programında, "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" ifadelerini kullanmasını eleştirdi. Aydın, “HDP, Millet İttifakı'nın ve Altılı Masa'nın bir parçası değildir; olmayacaktır!” dedi.

En çok beğendiğiniz siyasetçi kim? İşte vatandaşın verdiği yanıtlar En çok beğendiğiniz siyasetçi kim? İşte vatandaşın verdiği yanıtlar

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in özel bir TV programında, "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" ifadelerini kullanmasını eleştirdi. Aydın, “HDP, Millet İttifakı'nın ve Altılı Masa'nın bir parçası değildir; olmayacaktır!” açıklamalarında bulundu.

İYİ PARTİ, HDP'Yİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANINDA KONUMLANDIRMAKTADIR

Milletvekili Gürsel’in açıklamalarını “Asılsız varsayımlar ve sorumsuz beyanlar” olarak değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Aydın, “Bu beyanatlar Millet İttifakı ruhunu zedeler ve sadece rakip ittifaka hizmet eder! Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in defalarca ifade ettiği gibi; İYİ Parti, HDP'yi PKK terör örgütünün yanında konumlandırmaktadır. Partimizin görüşü nettir! PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP'yi normalleştirme çabası ve HDP'ye Bakanlık verme söylemi asla kabul edilemez!” ifadelerini kullandı.