İYİ Parti Ankara Milletvekili ve Siyasi İşler Sorumlusu Koray Aydın, Türkiye’de kasım ayında seçim olma ihtimalinin çok güçlü olduğunu söyleyerek partisinin oylarının yüzde yirmiyi geçtiğini açıkladı. Aydın, “Ben beş buçuk sene aynı görevi yürüttüm. Çok ağır bir görevdi. Şu anda Türkiye’de Kasım seçimleri olma ihtimali var. Bu ihtimal gittikçe de güçleniyor. Türkiye’nin en ciddi anket firmasının sonuçlarına göre biz şu anda yüzde yirmiyi yakaladık” dedi.

“Kasım’da seçim yapılma ihtimali var”

Başkan Turhan'dan seçim çağrısı! Başkan Turhan'dan seçim çağrısı!

ALTILI MASA SADECE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN VAR

İYİ Parti’de yaşanan görev değişimiyle ilgili açıklama yapan Aydın, siyasette yeni dönemin kurulmasında İYİ Parti’nin etkili olacağını belirterek, “Ben beş buçuk sene aynı görevi yürüttüm. Çok ağır bir görevdi. Şu anda Türkiye’de Kasım seçimleri olma ihtimali var. Bu ihtimal gittikçe de güçleniyor. Dolayısıyla bu yeni dönemin kurgulanmaya ihtiyacı var. Görüşmeye, anlaşmaya, el sıkışmaya, tartışmaya… Bu konuda da geçmişte yaşadıklarımız var. Yeni dönemin kurgulanmasının yapılmasında bizim partimize ihtiyaç var. Altılı masa var ama altılı masa sadece cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılmış bir anlaşma. Her partinin ayrı bir kimliği ve kişiliği vardır. Dolayısıyla seçimlerde ne yapılacak, kim kiminle olacak dışarıdan bakıldığı gibi değil” ifadelerini kullandı.

secim-yasasi-degisikligi-tbmm-den-gecti-337

İYİ PARTİ’NİN OYU YÜZDE YİRMİLERDE

Aydın, ilk seçimlerin ardından edindikleri tecrübe ile şu anda daha güçlü olduklarını belirtip, “Biz İYİ Parti olarak geçen seçimde yönetimdekiler birbirini tanımadan seçim yaşadık. Herkes birbirini tam olarak tanımıyordu. Köylere gittiğimizde daha böyle bir partinin varlığından haberdar olmayan insanlar vardı. Ama şimdi öyle değil. Neredeyse toplumun tamamına yayıldık. Türkiye’nin tamamını turladık da kimse farkında değil. Biz şu anda ilçelerin yarısını bitirmiş durumdayız. Ülke düzeyinde bunu yapan parti şu ana kadar yok. Biz onu sessiz sedasız yapıyoruz. Toplumsal taban da oluştu. Şimdi oluşmuş olan o kitleyi elde tutmak için belli bir çitaya oturmak lazım. Türkiye’nin en ciddi anket firmasının sonuçlarına göre biz şu anda yüzde yirmiyi yakaladık. Bundan sonrası daha kolay. Bundan sonra insanlar birbirini ikna edecek” dedi.

Siyasete ne kadar devam edeceği ile ilgili açıklama yapan Aydın, “Ben siyasette çok uzun kalmayı düşünmüyorum. Kafamda hayatımla ilgili planlamalarım var. Zamanı gelince söylerim. Önce bu seçimi atlatalım” dedi.