Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Üyesi Berrin Erkuloğlu, Avrupa şehirleri ile Trabzon’u kıyaslayarak Trabzon’da şehirleşememe sorunu hastalığı olduğunu söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Üyesi Berrin Erkuloğlu, “Bana göre  şehirleşmeme hastalığı var üstelik inadına. Çarpık curpuk, yarım yamalak. Hizmetini kaliteli veremeyen, süresini doldurmuş bir yönetim anlayışının kucağında inim inim inliyor 4000 yıllık kadim şehir. Görmüyor musunuz? Duymuyor musunuz?”dedi.

Trabzon inim inim inliyor (2)

DOĞDUĞUM ŞEHRİ TANIYAMIYORUM

Umut Vakfı'nın Bireysel silahsızlanma afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu Umut Vakfı'nın Bireysel silahsızlanma afiş yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Avrupa kentlerinin fotoğraflarıyla şehircilik ile ilgili değerlendirmede bulunan Erkuloğlu, “Gördüm ki adamlar bu işi hiç bilmiyorlar. Arnavut taşı kullanmışlar üstüne üstlük videoda saydım 15 adım arayla döşemeye uygun ızgaralar koymuşlar, rögar kapakları da paslanmaz çelikten. Saatlerce yürüme isteği yaratan binalarıyla kaldırımlarıyla ağaçlarıyla şahane bir görsel. Trabzon da nasıl mı? Bana göre  şehirleşmeme hastalığı var üstelik inadına. Çarpık curpuk, yarım yamalak. Kaçınız Trabzon merkezde gezmekten keyif alıyor? Doğdun büyüdüm okudum evlendim yaşlanıyorum şehrimi tanıyamıyorum” ifadelerini kullandı.

Trabzon inim inim inliyor (1)

GÖRMÜYOR, DUYMUYOR MUSUNUZ?

Erkuloğlu, Trabzon’da yapılan yanlışlarla ilgili, “Mahalle komşularının arasından geçen otoban mı ararsın biricik Boztepe’ye hançer gibi saplanan viyadükler mi ararsın yetmedi binlerce ton çelikten gerdanlık mı ararsın? Okul , öğretmenler evi yıkılır da  otopark yapmalar mı ararsın,  vadi içlerine betonarme yapılar mı  ararsın, en uzun kıyı  şeridini  doldur doldur ama dolduramama  zulmünü  mü ararsın? Kaderine terk edilmiş tarihi yapılar mi ,restorasyon adı altında yapılan zulmü mü ararsın ,fahiş fiyatlarla yapılan ihaleler ve ortaya çıkan imalatların kalitesizliğini mi ,beş yıl garantili yapılan işlerin iki  ay geçmeden tadilat  görmesini mi? Hangi birini söyleyeyim sayayım anlatayım. Yahu bir kaldırın başınızı bakın, sahiplenin bu şehri. Bu şehrin sahibi sizsiniz, biziz biz Trabzonlularız. Sahibi siz, biz olduğumuzu unutturdular adeta bu şehir de size neyi sorup yaptılar? Sizlerin onayını aldılar mı ?’ Allah aşkına söyleyin. Yeter diye avazım çıktığı kadar bağırasım var. Hizmetini kaliteli veremeyen, süresini doldurmuş bir yönetim anlayışının kucağında inim inim inliyor 4000 yıllık kadim şehir. Görmüyor musunuz? Duymuyor musunuz?” dedi.