Trabzon Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı faaliyet raporu görüşüldü.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde 2021 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.  İYİ Partili Aslan Güner, raylı sistemde 2053’lü yılların konuşulmasını şehir adına kayıp olarak görürken Başka Zorluoğlu, “Şehri önce raylı sistemle biz tanıştıralım, sonra hükümetimiz tren rayıyla da tanıştıracaktır” dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, faaliyet raporu değerlendirmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun mahalle ziyaretlerini daha çok Ortahisar’da yapmasının üzerine itiraz ederek “Burada bari bir oranı yakalayalım” dedi.

HEDEF 14 MİLYON İKEN 8 BİN GERÇEKLEŞTİ

Güner, “Faaliyetleri yaparken maddiyat önemli. Performans, hedef ve göstergeler bölümünde mali saydamlık ilkesi gereği tabloların web sitesinde yayınlanma sayısının başarı oranı yüzde 65. Şeffaf belediyecilik açısından eksiklik olduğunu düşünüyorum. Belediyenin toplu taşıma araçlarını kullanan yolcu sayısında hedef 14 milyonken gerçekleşen 8 bin 915 olmasının sebeplerinin araştırılması gerekir” dedi.

TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle TTSO seçimleri öncesinde şaşırtan hamle

“KANTARIN TOPUZU KAÇTI BARİ BUNDA ORANI YAKALAYALIM”

Mahalle ziyaretlerinde kantarın topuzu kaçınca Güner, buna itiraz etti. Güner, “Özel kalem müdürlüğünün mahalle ziyaretlerinin toplamı 389. 137’si Ortahisar.. Ortahisar’a yatırım bazında zaten kantarın topuzu kaçtı. Ahmet Başkanım beni eleştirmişti. Sayın Başkanım (Zorluoğlu) Mahalle ziyaretleri bedava. Biz de diğer ilçeler de sizi ağırlamak istiyoruz.  Burada bari bir oranı yakalayalım” diye konuştu.

DEMİRYOLUNDA 2053’LÜ YILLARIN KONUŞULMASI BÜYÜK KAYIP

Güner, “Kurumsal faaliyetler bölümünde güçlü yönler, zayıf yönler tespit edilmiş. Zayıf yönlerden biri de demiryolu ağının ve raylı sistemin olmaması olarak belirtilmiş. Her seçim döneminde Gümüşhane tünellerinden ucu gösterilen tren maalesef şehrimize gelemedi. Bakanımız da Trabzonlu. Geçenlerde açıklama yapıldı. 2053’lü yılların konuşuluyor olması bu şehir için çok büyük kayıp. Bazı anormal şeyler oluyor. Karayolları Genel Müdürümüz kendi ilçesinin kavşağını kapatabiliyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Ulaştırma Bakanımızın da şehrimize daha önce yaptığı açıklamada çalışmaların yapıldığını, fizibilite çalışmalarının yapıldığını söylemişti. O dönemde sonra şimdi bunu 2053’e aktarması bende şaşkınlık yarattı” dedi.