Ortahisar'da TEKNOFEST heyecanı! Yarışmada derece yapmıştılar Ortahisar'da TEKNOFEST heyecanı! Yarışmada derece yapmıştılar

İYİ Parti Trabzon teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bugün saat 13:00’da meydan parkında tören düzenledi. Törene İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, il başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık, il ve ilçe yöneticileri katıldı. İl başkanı Azmi Kuvvetli’nin çelenk sunumuyla başlayan töre, şiir okuması ve halk oyunları gösterisiyle devam etti. Vatandaşların da yoğun katılımı gözlendi. Tören sonunda ise vatandaşlar horon oynadı. Horona milletvekili Hüseyin Örs, il başkanı Azmi Kuvvetli ve Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık da katıldı. Horonun ardından tören bitti. Törende konuşan Azmi Kuvvetli, Zafer Bayramının öneminden şu sözlerle bahsetti:

Azmi Kuvvetli

“Tarihte milletlerin kaderini etkileyen önemli zaferler vardır. Ancak Türk tarihi hiçbir milletin tarihi ile kıyaslanamayacak kadar eşsiz zaferlerle doludur. Bu zaferlerin en önemlilerinden birisi de muhakkak ki 26 Ağustos 1922'de Büyük Taarruzla başlayan 30 Ağustosta Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile son bulan büyük zaferdir.  Türk Milletinin kazandığı bu zafer, yalnız bizim tarihimizde değil; dünya tarihinde de önemli yer edinmiştir. 30 Ağustos zaferi ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin Anadolu'da ölümsüz yaşayışı tescil edilmiştir.”

Ayrıca Günebakış’a konuşan Kuvvetli “Milli bayramlarımızdan en büyüğü olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Parti teşkilatımızla da burada güzel bir bayram kutladık. Bütün hemşehrilerimizin ve Türk milletinin Zafer Bayramını tekrardan kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Hüseyin Örs-4

İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs 30 Ağustos Zafer Bayramının tarihimiz için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, “30 Ağustos Türk Tarihinin önemli bir dönüm noktası. Bugün 100. Yılını kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 ve arkasından cumhuriyetinin ilanı ile taçlanan bir zafer. Bu zaferin coşkusunu Trabzon’da vatandaşlarımızla beraber yaşıyoruz. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdiler.  Ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı denince göğüsleri gururla kabarmayan, yürekleri coşkuyla çarpmayanlara bu meydan dedi ki, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” dedi.

YOMRA’DA ÖZEL PROGRAM

Mustafa BIyık

Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık, akşam saatlerinde Yomra’da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir program düzenlediklerini ifade ederek, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Bıyık’ın açıklamaları şu şekilde:“30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Sabah saatlerinde belediye önünde başlayan programlarımız devam ediyor. Akşam saat 19:00’da Yomra sahilinde de 30 Ağustos kutlama programı ve dilek feneri uçurma şenliğimiz olacak. Pandemi nedeniyle 2 yıldır kutlayamadığımız bayramımızı Yomralı hemşehrilerimizle birlikte kutlayacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramımız tekrardan kutlu olsun. “

Etkinlik (2)