Aralarında İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’nin de bulunduğu İYİ Partili 81 il başkanı, görevden alındığı açıklanan Yozgat İl Başkanı Metin Özışık’a dair açıklama yaptı, Özışık’ın “gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu” belirtildi.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in, HDP’ye yönelik “Bakanlık verilebilir” açıklamasına tepki olarak görevden istifa ettiğini duyuran İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık’ın istifadan önce görevden alındığı kaydedildi.  İYİ Parti’nin 81 il başkanı da Özışık’ın görevden ayrılmasına dair ortak açıklama yaptı.  5 Eylül Pazartesi günü olağan il başkanları toplantısının gerçekleştiği belirtilen açıklamada, “Toplantı kapsamında Sayın Genel Başkanımızın açılış konuşmasından sonra ilk sözü önceki dönem Yozgat İl Başkanı Sayın Metin Özışık almış ve görevden alınmasına ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunduktan sonra bu mücadeleye çocukları için girdiğini ve yine bu mücadelenin başarılı olması için elinden geleni yapacağını söylemiştir.” denildi. Özışık’ın bu konuşmada, "Her il başkanları toplantısı giriş kartını anneme veriyorum. O da teğmenlik kılıcımın yanına koyuyor. Annem için de, ailem için de İYİ Parti bu kadar önemli” şeklinde bir ifadede bulunduğu ve yerine gelecek il başkanına başarılar dilediği kaydedildi.

Tim Başkanı Gültepe, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu Tim Başkanı Gültepe, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu

“GERÇEĞE AYKIRI BEYANDA BULUNDU”

Toplantı boyunca Özışık’ın hiçbir şekilde “HDP’ye bakanlık” konusuyla ilgili bir görüş beyan etmediğini, toplantıda konuşan Akşener ve söz alan tüm il başkanlarının “HDP ile aynı masada buluşmasının mümkün olmadığını” ifade ettiği belirtilen açıklamada, “Hâl böyleyken esasen görevden alındığı hâlde kamuoyuna istifa ettiği şeklinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan Sayın Özışık; il başkanları toplantısından bir gün sonra gerçek dışı ifadeler ile başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak üzere partimizin tüm kademelerinde görev alan dava arkadaşlarımızı zan altında bırakmaya ve kamuoyu önünde itibarını zedelemeye gayret etmiştir. İYİ Parti'nin iktidarı için kararlılıkla mücadele veren il başkanları olarak; partimize yönelik haksız ithamları nereden gelirse şiddetle reddediyor ve bu irade beyanımızı aziz milletimizin takdirlerine sunuyoruz.” denildi.