İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimlere yenilenen kadrolarla girmek için düğmeye basmış ve kurultay sürecini başlatmıştı. Trabzon İl Teşkilatı da 3 ilçe başkanını görevden almış, diğer ilçelerde ise kongre sürecinin yürütüleceğini açıklamıştı. Dün Trabzon’da İYİ Parti’nin Düzköy İlçe kongresi yapıldı. Kongrede başkan değişikliği yaşanmadı ve Erkan Turali yeniden göreve seçildi. Kongrede gözler Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’yi ararken, Başkan Kuvvetli kongreye neden katılamadığını sosyal medya hesabından açıkladı.

İYİ Parti'de kongre süreci başladı

Başkan Kuvvetli,

“Düzköy İlçe Başkanlığımızın 3. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Ortahisar ilçemizdeki delege seçimi nedeniyle katılamadığım Düzköy İlçe kongremizde eksikliğimi hissettirmeyen görevli arkadaşlarıma ve katılımcılara teşekkür ediyorum.Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; göreve yeniden seçilen İlçe Başkanımız Erkan Turali ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum.”

açıklamalarında bulundu.

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

Öte yandan İl Başkanı Kuvvetli’ye delege seçimlerinin nasıl gittiğini sorduk. Yoğun bir katılım olduğunu kaydeder Kuvvetli, verdiği örnekle durumu izah etti. Kuvvetli, Ortahisar’da 2800 üyemiz var. 1100 arkadaşımız delege olmak için başvurdu. Çarşaf liste olduğu için oy sayımı uzun sürüyor dedi.