CHP'li isim duyurdu! Trabzon'da yaşanan su zamları hakkında yeni gelişme CHP'li isim duyurdu! Trabzon'da yaşanan su zamları hakkında yeni gelişme

Songül MAZLUM-İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, yeni yasama döneminde Trabzon’un tüm sorunlarını Meclis’e taşıyacaklarını açıkladı. Meclisin tatil olduğu dönemde sahada verimli bir çalışma dönemi gerçekleştirdiğini ifade eden Milletvekili Örs, karşısına en büyük sorununun işsizlik olarak çıktığını söyledi. Uzunsokak’ın işsiz gençlerin volta atma yeri haline geldiğini kaydeden Milletvekili Örs, “Trabzon’da ara dönemde sahada oldukça fazla oldum. Trabzon’da her ilçeyi dolaştım. Vatandaşlarımızla görüştüm. Vatandaşlarımızın sorunlarını dinledim. Merkezde de ilçelerde de sorunlar. Bu sorunların takipçisi olacağız.” açıklamalarında bulundu.

İSTİHDAM ARTIRICI YATIRIMLAR YAPILMALI

Vatandaşlardan gelen en büyük şikayeti de açıklayan Milletvekili Örs, “Trabzon’un en büyük sorunu işsizlik. Çünkü sanayiye dönük yatırımlar da yok. Çalışılabilecek fabrika ve üretim tesisi sayısı çok kısıtlı. Bu nedenle devletin Trabzon’un ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin birinci önceliği istihdamı artırıcı yatırımların yapılmasıdır. Ama maalesef AK Parti iktidarı bunu yapamadı. Beceremedi. Gençlere yatırım yapmadı, betona yatırım yaptı. Biz de diyoruz ki gençlere yatırım yapın. Gençlere iş imkanı sağlanması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.