Songül MAZLUM - İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katıldığı bir TV programında HDP’ye bakanlık verilebileceğini söylemesine sert sözlerle tepki gösterdi. Kuvvetli, “PKK’ya terör örgütü diyemeyen ve onlarla bağını koparmayan HDP ile asla yol yürümeyeceğiz. HDP ile bir ittifak yapacaksalar HDP oradadır. Gitsinler HDP ile ittifak yapsınlar.” dedi.

Dün bir TV kanalında Millet İttifakı’nı oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcisi  olan Gürsel Tekin Bey’in “HDP’ye bir bakanlık verebiliriz.” şeklinde talihsiz bir beyanatı oldu. Bu beyanat partimiz tarafından asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Bizim parti olarak hassasiyetlerimiz var. Bu hassasiyetlerimizi görmezden gelerek yapılan beyanatlar CHP’ ile yapılan ittifakın ruhuna aykırıdır. Gürsel Tekin’in bu beyanatı doğru değil. Kabul etmiyoruz. PKK’ya terör örgütü diyemeyen ve onlarla bağını koparmayan HDP ile asla yol yürümeyeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Tim Başkanı Gültepe, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu Tim Başkanı Gültepe, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu

“HDP İLE BİR İTTİFAK YAPACAKSALAR HDP ORADADIR”

PKK terör örgütü diyemeyen ve onlarla bağını koparmayan, mesafe koymayan HDP ile asla bir arada olmayacağız. Bunu defalarca söyledik. Genel Başkanımızın da söylediği gibi terör örgütlerinin gölgesinin düştüğü yerde biz olmayacağız. Dolayısıyla bu beyanat Cumhuriyet Halk Partisi ile olan ittifakımızın ruhuna aykırı beyanlardır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak içindeyiz. Bu ittifakın devam etmesi için herkes söylediği sözlere dikkat etmek zorundadır. HDP ile bir ittifak yapacaksalar HDP oradadır. Gitsinler HDP ile ittifak yapsınlar. HDP meşru bir parti olabilir ama hala PKK ile olan ilişkisini koruyor. Birlikte hareket ettiklerini görüyoruz. Dolayısıyla PKK’ya terör örgütü demeyen HDP ile bir arada olmamızın imkanı yoktur. İYİ Parti olarak meseleye böyle bakıyoruz. Bunlar bizim partililerimizi rahatsız ediyor. Bu söylemlerden Cumhuriyet Halk Partisi temsilcilerinin uzak durmasında ittifakımızın devam etmesi noktasında doğru olacaktır.” ifadelerini kullandı.