Ne kadar rant doğurduğu tartışılacaktır.

Artvin'de heyelan anı saniye saniye görüntülendi! Artvin'de heyelan anı saniye saniye görüntülendi!

Açılışı yapılan Rize-Artvin Havaliman’nı değerlendiren İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, “Bu iktidarın bu projede harcadığı 4,4 Milyar TL maliyeti ne kadar rant doğurduğu, ileriki dönemde elbette tartışılacaktır.” dedi.

Ne kadar rant doğurduğu tartışılacaktır (4)

İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, açılışı yapılan Rize-Artvin Havaliman’nı değerlendirdi. Başkan Özyanık, “Rize-Artvin Havalimanı Rize’mize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Başta hemşehrimiz Sn. Cumhurbaşkanı olmak üzere bu projede emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Biz projeye değil ranta karşıyız. Başta Kütahya Zafer Havalimanı ve birçok garabet yap-işlet-devret projelerinde olduğu gibi devlet garantileriyle hem vatandaşın hem devletin işletildiği, geleceğimizin ipotek altına alındığı açıktır. Rize-Artvin Havalimanı YİD ve devlet garantisi yöntemiyle yapılmaması bu açıdan sevindiricidir. Ancak kamu kaynaklarını etkili ve verimli kullanmakta sicili hiç de temiz olmayan bu iktidarın bu projede harcadığı 4,4 Milyar TL maliyeti ne kadar rant doğurduğu, ileriki dönemde elbette tartışılacaktır.” ifadelerini kullandı.

MESUT YILMAZ ÖNERİSİNİ TEKRARLADI

Havalimanına eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın isminin verilmesi önerisini de bir kez daha dile getiren Yılmaz, “Rize-Artvin Havalimanı ilk defa Başbakanımız Ahmet Mesut Yılmaz döneminde gündeme gelmiştir. Bölgedeki turizm potansiyeli göz önüne alındığında maalesef geç kalınmış bir yatırımdır. Uzungöl, Dipsiz Göl ve çeşitli yaylarımızda yaşanan çevre katliamları da unutulmadan turizm potansiyelimizin harekete geçirilmesi Rize olarak öncelikli vizyonumuz olmalıdır. Ayrıca yıllarca Rize’mize yaptığı hizmetlerle Rizelilerin gönlünde taht kuran Başbakanımız Ahmet Mesut Yılmaz’ın havalimanına isminin verilmesi son derece şık olacaktır. İktidar yaparsa alkışlarız, yapmazsa biz Rizeliler elbette ileriki dönemde vefamızı göstereceğiz.” açıklamalarında bulundu.