İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı’nın iddialı adayı Seher Melek sorularımızı cevapladı.

Seher Melek: “Genel başkanımın sırtından çıkan teri asla unutamam. Genel başkanımızın hedefi başbakan olmak, onu başbakan yapmadan İYİ Parti’den ayrılmayacağım.”

Nurullah CABRİ - İYİ Parti geçtiğimiz aylarda kongre kararı almıştı. Kararın ardından Türkiye genelinde il ve ilçe teşkilatları kongrelerini yapmaya başladı. Trabzon’da bu illerden birisi. Trabzon için ise en önemli kongrelerden birisi 3 Aralık’ta yapılacak olan Ortahisar İlçe Başkanlığı kongresi. İlçe başkanlığı için ise iki adayın isimleri öne çıkıyor. Bunlardan birisi adaylığını geçtiğimiz pazartesi günü açıklayan Seher Melek. Melek, günebakış ve 61medya’nın konuğu olarak sorularımızı cevapladı. Partinin kuruluşunda bu yana yaptığı çalışmaları, adaylık sürecini ve parti içindeki konumu anlattı. İddialı bir aday olan Seher Melek ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi şu şekilde:

Adaylık süreci nasıl başladı?

“Geçmişten bu yana siyasetin içerisindeyim. Ortahisar halkının sorunlarını ve üye yapısını çok iyi biliyorum. Partimizde de bu üyelik sürecinde bir talep oldu. Özellikle kadın üye ve delegelerimiz neden Ortahisar’da bir kadın  yönetici olmasın şeklinde talepler geldi.  Zaten çalışıyorsunuz, bizlerle de sıkı ilişkiler içerisindeniz  şeklinde bir çok söylemle karşılaştım. Ortahisar’da yönetici olmadan önce de il teşkilatının kurucuları içerisindeydim. İYİ Parti’nin kuruluş aşamasın bu yana aktif siyaset yapıyorum. Geçen seçimlerde Akçaabat’ta meclis üyeliği için aday olmuştum. Çok az farklı meclis üyesi olamadım, birinci sırada yedekte kaldım. O bölgede de çok çalıştım. Orada da herkes tanır beni. Şöyle söyleyeyim parti kurulduğundan bu yana 10 gün tatil yapmadım. Sürekli sahadayım ve parti ile iç içeyim. Meclis üyesi adaylığı çalışmalarımda da gece gündüz çalıştık. Bütün sahaya hakimdik.

Partiye bağlılığınızda kadın bir genel başkan olmasının etkisi var mı?

Tabi ki var. Genel başkanımızın o kadar derin çalışmaları var ki, kendisi tek başına  çıkıyor ve medyanın bilgisi dışında ev ziyaretleri yapıyor. Gün içerisindeki çalışmalarının dışında bunlara da vakit ayırıyor. Böyle bir genel başkanın yanında çalışmadan oturmamız olmaz. Hele ki nasılda genel başkan alıp, götürüyor şeklinde bir söylemin arkasına sığınamayız. Bizim de onunla birlikte çalışmamız lazım. O hızla devam etmeliyiz. İktidar mı olacağız? Bizim burada 7 ayımız var. Yapılan anketlerde ortada, bu noktadan sonra neden koşmayalım? Zafere ulaşmak üzereyiz. Artık hızla ilerlememiz gerekiyor. Ben de bu hızı artırabileceğime çok inanıyorum.

Ortahisar’da durum nasıl, seçim süreci nasıl ilerliyor?

Ortahisar İYİ Parti için önemli ve belirleyici bir ilçe. 306 tane il delegesi var, seçmen sayısı en son seçimlerde 238 bin civarında. Bundan dolayı çok önemli. Bizim iki-üç milletvekili iddiamız var. Bunu yapabilmemiz için seçmene inmemiz gerekiyor. Mahalle mahalle gezmeliyiz. Zaten seçilirsem ilk işim mahalle teşkilatlarımızı oluşturmak olacak. Ancak 18 yaşına giren çok gencimiz var, bu sayılar bir anda artabilir. Zaten gençlere karşı çalışmalarımız var. Gençlik kollarımızın şu an kurulan ekibi çok iyi. Geçen seçimlerde bize çok faydaları oldu.  Geçen seçimlerde onlardan aldığım desteği hiç unutamıyorum. Biz zaten bu yola gençler için girdik.

İl yöneticiliğinden mi Ortahisar’a aday oluyorsunuz?

Hayır, geçen dönem Ortahisar’a geçiş yaptım. Şu an Ortahisar İlçe Başkan yardımcısıyım. Bundan dolayı bütün üyeleri ve delegeleri tanıyorum. Zaten şu an ilçe sekreterliği görevini yürütüyorum. Üyeleri yapan ve muhatap olan kişi benim.  Benim çalışma sistemim üyelerle iletişim için olmak üzerime kurulu. Her üye olan kişiyi arayıp, teyit ediyorum. Bize o kadar çok üye geliyor ki, bir kısmı başka partiye üye çıkıyor ancak bundan haberleri olmuyor. Bunu teyit etmek için onlara dönüş yapıyorum, teyit edince de üyeliklerini yapıyorum. Üye yaptıktan sonra bizim İYİ Bulut sistemimiz var. Buraya o gün doğum günü olan kişilerin listesi düşüyor. Ben onları o gün arıyorum ve doğum günlerini kutluyorum. Hatta bunlardan bana geri dönenlerde oluyor.

Sizin başka işiniz yok mu?

Hayır benim tek işim İYİ Parti. Sabah 9’da işe başlıyorum sürekli çalışıyorum. Ben 4-5 yıldır bütün mesaimi bu partiye adadım.  İYİ Parti iktidar olmadan durmayacağım.  Genel başkanımın sırtından çıkan teri asla unutamam. Genel başkanımızın hedefi başbakan olmak, onu başbakan yapmadan İYİ Parti’den ayrılmayacağım.

 Delegenin tamamına ulaşabiliyor musunuz?

Evet, ulaşıyorum. Ben aday olduğumu ifade edip desteklerini istiyorum. Ondan sonraki süreç onların takdiri. Benim geçmişteki çalışmalarımı bilenler bana oy verecektir. Çünkü geri dönüşler çok güzel. Arayıp tebrik ediyorlar. Özellikle  kadın delegelerimiz bu konuda çok destek veriyorlar ve Ortahisar’da kadın bir ilçe başkanı olmasını istiyorlar. Zaten şu an partiye geldiklerini gördükleri ve muhatap oldukları kişi benim. Ortahisar’ın kuruluşunda da çok çalıştım. Telefon rehberimi aldım ve daha önce siyaset yaptığım kadın arkadaşlarımızı partiye davet ettim. Bunlardan gelip üye olanlar ve yönetime girenler oldu. 

Trabzon Veli Akademisi eğitimlerine bir yenisini ekledi! Trabzon Veli Akademisi eğitimlerine bir yenisini ekledi!

Medya önemli mi?

Sosyal medyama bakarsanız geçmişteki çalışmalarımı görebilirsiniz. Beni merak edenler sosyal medyadan beni takip edebilirler. Medya gerçekten önemli. Geçmiş dönemde medyada çok iç içe olamadık. Ancak ben başkan olursam bu değişecek. Şu an medya ile iç içe olmamak başkanımızın tercihi.  Benim tercihim tam zıttı. Zaten ben sürekli halkla iç içe olmak istiyorum. Mahalle başkanlarımızı sürekli ziyaret edeceğim. Ayrıca mahallelerde kadın gruplarını da kuracağız.  Mahalle başkanları dışında bu da çok önemli. Geçmişte bazı partiler hep mahallelerde kadın teşkilatlarını kurarak başarıya ulaştılar. Kadınlar eve girebilir. Kadınlar oy istemekte daha sıcak ve güler yüzlü olabilirler. Ben de bu güler yüzüm ve sıcaklığım Trabzon Ortahisar’da üye sayımızı artırarak partiyi iktidara taşımak istiyorum. Delegelerimiz bizi takdir eder ve bu görevi verirse layıkıyla yerine getireceğim ve elimden geleni yapacağım.

İl teşkilatı ile bir probleminiz var mı?

Hayır, biz bugüne kadar milletvekilimiz ve il başkanımız ile kol kola bütün çalışmalarımızı birlikte yaptık. Bundan sonra da bir sorun olması imkansız. Sonuçta genel başkanımızı burada temsil eden kişi il başkanımdır. “