İYİ Parti Milletvekili Örs, Giresun Çanakçı’da yapılan HES eylemine katıldı

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hüseyin Örs, Giresun’un Çanakçı ilçesinde yapılması planlanan HES’e tepki gösteren vatandaşların yaptıkları eyleme katılarak vatandaşlara destek verdi. Milletvekili Örs, yapılması planlanan HES ile ilgili 2 yıl önce kendisinin soru önergemsi verdiğini hatırlatarak, “TBMM’de 9 Haziran 2020’de Çanakçı’yı önerge olarak meclise verdim. Buradaki ÇED’teki yanlışlıkları söyledim. Burada doğaya verilen zararları söyledim. Aldığım cevap koskocaman bir sıfır. Burada çoluğumuza çocuğumuza, kucağımızdaki torunumuza bırakacağımız ağacımız, balığımız, bize atalarımızdan gelen miras var” dedi.

Ak Partili Selahaddin Çebi: "Bakan Soylu kırmızı çizgimizdir" Ak Partili Selahaddin Çebi: "Bakan Soylu kırmızı çizgimizdir"

BURASI BİZE ATALARIMIZDAN MİRAS

Milletvekili Örs, Çanakçı ile ilgili 2020 yılında mecliste soru önergesi verdiğini söyleyerek, “Bugün burada Çanakçı milletvekiliyim, bu derenin milletvekiliyim. Buradaki kuşların, kelebeklerin, fındığın, mısırın alabalığın milletvekiliyim. Bu haklı davanızda burada doğan, büyüyen, yetişen insanlarımızın torunlarına güzel bir yer, güzel bir gelecek bırakma davasında sonuna kadara yanınızdayız. TBMM’de 9 Haziran 2020’de Çanakçı’yı önerge olarak meclise veren kardeşinizim. 2 yıl evvel bunun soru önergesini Çevre Bakanlığına verdim. Buradaki ÇED’teki yanlışlıkları söyledim. Burada doğaya verilen zararları söyledim. Aldığım cevap koskocaman bir sıfır. Burada siyaset yok, burada particilik yok. Burada tabiat var, burada toprak var. Burada çoluğumuza çocuğumuza, kucağımızdaki torunumuza bırakacağımız ağacımız, balığımız, bize atalarımızdan gelen miras var” ifadelerini kullandı.

İYİ’LER ÇANAKÇILILARIN YANINDA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Çanakçı halkına destek verdiğini belirten Örs, “Bugün olduğu gibi bundan sonra da Trabzon Milletvekili olarak, bölgenin milletvekili olarak bu haklı davanızda sonuna kadar arkanızdayım. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener 7 Haziran 2020’de Çanakçı Belediye Başkanımızın çağrısına uyarak bununla ilgili twet atmıştı. “İYİ’ler  Çanakçılıların yanında Onun için buradayız” dedi.