BARTHOLOMEOS ÜZERİNDEN YALAN

Flash TV’de düzenlenen bir programa katılan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Trabzonspor'un şampiyonluğu için dua ettiğini ve Pontusçu faaliyetler yürüttüğünü öne sürdü. Yenerer, "Türkiye Milli Takımı'nı bir kez tebrik etmemiş adamın Trabzonspor'u tutuyor olması bir anlam ifade etmiyor mu? Pontusçuluk bu.” ifadelerini kullandı.

PARTİLİLERİ BİLE SAHİP ÇIKMADI

Skandal açıklamalar kısa sürede büyük tepki topladı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Trabzonlu Yavuz Aydın, partilisini bile tanımadı. Aydın, ““Trabzonspor bizim namusumuzdur, siyaset üstü değerimizdir. Flash TV’nin haber tarzını ve adı geçen gazetecilerin yanlı ve saldırgan tavrını şiddetle kınıyorum. Trabzonspor’a ne el sürdürürüz, ne laf söyletiriz!” eleştirilerinde bulundu. Açıklamaları yüzünden büyük tepki çeken Yenerer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile özür diledi.

Ligde fırtına gibi esen Trabzonspor’a karşı düşmanlık sıra dışı bir hal almaya başladı. Flash TV’de düzenlenen bir programa katılan İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Vedat Yenerer, Fener Rum Patriği Bartholomeos hakkında yapılan espirileri gerçekmiş gibi ele alıp, art niyetli açıklamalarda bulundu. Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Sümela Manastırı'nda gerçekleştirilen ayinde Trabzonspor maskesiyle görüntülenmesinin ardından Trabzonspor taraftarları, sosyal medyada 'Patrik Trabzonspor'un şampiyonluğu için dua etti' esprisini yapmaya başladı. Bu espirilere bir de Patrik'in eski görüntüleri üzerine yapılan montajlar eklenince, olay sosyal medyada akım halini aldı.

İYİ Partili Yenerer ise skandal açıklamaların altına imza attı. Yenerer, "Partholomeos, ne Fenerbahçe ne büyük takımları anmamış, Türkiye Milli Takımı'nı bir kez tebrik etmemiş adamın Trabzonspor'u tutuyor olması bir anlam ifade etmiyor mu? Pontusçuluk bu. Resmen spora siyaset karıştırıyorlar. Yunan istihbaratı Pontosculuğa önem veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

PARTİLİLERİ SAHİP ÇIKTI

Skandal açıklamalar kısa sürede büyük tepki topladı. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Trabzonlu Yavuz Aydın, partilisini bile tanımadı. Aydın, ““Trabzonspor bizim namusumuzdur, siyaset üstü değerimizdir. Flash TV’nin haber tarzını ve adı geçen gazetecilerin yanlı ve saldırgan tavrını şiddetle kınıyorum. Trabzonspor’a  ne el sürdürürüz,  ne laf söyletiriz!” eleştirilerinde bulundu. Açıklamaları yüzünden büyük tepki çeken Yenerer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile özür diledi.

SOSYAL MEDYADAN ÖZÜR DİLEDİ

Bu sözleri üzeri büyük tepki çeken Yenerek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile özür diledi.  İYİ Partili Yenerer, "Çok değerli Trabzonlular ve şampiyonluğa koşan Trabzonsporlular. Dün gece Flaş TV'de PKK/ FETÖ/DHKP-C ve sözde Ermeni/ Sözde Pontus soykırımcılarına, Yunan istihbaratının birlik ve beraberliğimiz bozma amaçlı verdiği desteğe dikkat çekip, çalışmalarından birinin pontusçuların Yunanistan'daki açıklamalarına, üretilen sözde espri amaçlı sahte videolara dikkat çektim. Ortodoks kilisesinin Başpapazının, bir din adamının Trabzon'da Trabzonspor maskesini takarak spora bilerek siyaset kattığına dikkat çektim. Bu algı amaçlı çalışmaları yalanlamadıklarını hatırlatarak, Trabzonspor’umuzun başarısına gölge düşürdüklerini defaten belirterek kınadım ve "uyanık olmamız gerekiyor" diyerek dikkat çektim.

Programın sadece tanıtım videosuna bakarak şahsıma ve İyi partimize ağır eleştiriler ve protestolar olmuştur. Ben Türk milliyetçisi olarak, Trabzon’umuz için canımı veririm, Trabzon'un taşını vermem, Asla kara çalmam. Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Ama yine de, bana kızan (AKP Trolleri Hariç) can kardeşlerim Trabzonlulardan ve Trabzonsporlulardan özür dilerim…” açıklamalarında bulundu.

Songül MAZLUM