Trabzonspor'da beklenen performansı veremeyen futbolcuya, İtalya'dan talip çıktı...

Trabzonspor'un alt yapısından yetişen ve rekor bir satış ile Lille kulübüne transfer olan Yusuf Yazıcı, sezon başında kiralık olarak yeniden Bordo Mavili formaya geri dönmüştü. Bu sezon henüz beklenen performansı karşılayamayan ve sıkça eleştirilen Yusuf Yazıcı'ya İtalya'dan talip çıktı. Lille kulübünün geçen sezonda CSK Moskova'ya kiraladığı 26 yaşındaki futbolcu, geçen sezon Rusya'da iyi bir sezon geçirmişti. Sezona Lille'de de iyi bir başlangıç yaparak başlayan Yazıcı, Trabzonspor'da gol ve asist orucuna tutuldu.

Yusuf Yazıcı'nın genel performansına ve yeteneğine güvenen İtalya Serie A kulüplerinden Salernitana, Milli futbolcuyu transfer etmek istiyor. İtalya'nın Salerno Today Gazetesi'nin haberine göre orta sahada ofansif özellikleri bulunan bir futbolcu arayışı bulunan Salernitana, yaz aylarında da Yusuf Yazıcı yakından takip etmiş fakat oyuncunun Trabzonspor ile anlaşması üzerine geri adım atmıştı. Yazıcı ısrarı devam eden İtalyan kulübü, skora katkı sağlayabilen, kaliteli ve geleceği parlak bir oyuncu olarak nitelendirdiği futbolcuyu 7-8 milyon euro ödeyerek kadrosuna katmayı istiyor. Trabzonspor, Yusuf Yazıcı'nın bir sonraki satışından %20 daha pay kazanacak.

Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı.... Marek Hamsik Trabzonspor'dan ayrılacak mı? Bizimle kal çağrısı....

YUSUF333