Trabzonspor’da ideal bir kadro oluşturulsa da özellikle ligin ikinci yarısında yaşanan sakatlıklar birçok olumsuzluğu da beraberinde götürdü. Ligin ikinci yarısında hem sonuç almada hem de oyun anlamında sıkıntılar yaşayan Trabzonspor’da en önemli bölge hiç kuşku yok ki orta saha!

trabzonspor haberleri 246

Trabzonspor’un bu sezon en iyi maçı hangisiydi? Bu soruya verilebilecek en doğru karar kuşkusuz 26. Haftadaki 4-0’lık Aytemiz Alanya maçı olurdu. Aytemiz Alanya maçı irdelendiğinde takımın daha ilk dakikadan itibaren ortaya koyduğu ön baskı ve oyun hakimiyeti akıllarda kaldı. O maçta orta saha, Siopis, Dorukhan ve Bakasetas ’idi ki bu takımın Hamsik olmadığında en doğru dizilimi bu! Bu oyuncularla dirençli bir orta saha oluyor.

Monaco Teknik Direktörü Philippe Clement'ten Trabzonspor Sözleri Monaco Teknik Direktörü Philippe Clement'ten Trabzonspor Sözleri

trabzonspor-dha-1791804

Baskı yapamayan, iyi top kullanamayan orta saha oyuncularıyla bu iş olmuyor. Bakasetas’ı kenara aldığınızda Hamsik, Siopis ve Dorukhan ile hem dinamik bir orta saha oluyor hem de Marek Hamsik gibi bir oyun aklı ortaya çıkıyor.