Kariyer finalini yapacak!

Ghislain Konan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Ghislain Konan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

61medya.com özel 
Trabzonspor’un kazandığı şampiyonluğunda büyük pay sahibi oyuncularından Wakaeme bordo mavili takımdan ayrılıyor. Trabzonspor’un 2018 yaz transfer mevsiminde İsrail’in Maccabi Tel Aviv kulübünden renklerine bağladığı Nwakaeme için hesaplar yeniden alt üst oldu. Bordo mavili kulüpteki başarılı performansıyla takıma büyük katkı sağlayan Nijeryalı kanat oyuncusu için Arabistan’ın AL-HİLAL kulübü harekete geçti. 


31 MAYIS’TAN SONRA SERBEST 


Trabzonspor, 2018 yılında 3 yıllık sözleşme imzaladığı 32 yaşındaki futbolcuya toplam 2 milyon 821 bin 500 avro garanti ücret, İsrail kulübüne de 1 milyon 100 bin avro bonservis bedeli ödemişti.
Trabzonspor ile Anthony Nwakaeme arasındaki mevcut profesyonel futbolcu sözleşmesi 2019 yılında yeni şartlarda yenilenmiş olup sözleşmenin bitiş tarihi bir yıl uzatılarak 31.05.2022 yapılmıştı.
   2019/20 sezonundan başlamak üzere, sözleşme sonuna kadar, her bir sezon için 1.500.000.-EUR garanti ücret kazanan oyuncu için 4 milyon Euro olan serbest kalma tutarı 6 milyon Euro'ya yükseltilmişti. 


AĞIR ŞARTLAR SUNDU


Ancak Nwakaeme şuana kadar Trabzonspor ile henüz sözleşmesini uzatmadı. Anlaşma sağlanmazsa Nijeryalı kanat oyuncusu sezon sonunda serbest kalacak.
Trabzonspor’un başarısında önemli katkı sağlayan ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Anthony Nwakaeme yeni kontrat için ağır şartlar sununca anlaşma sağlanamadı. 


AL-HİLAL PEŞİNİ BIRAKMADI 


Suudi Arabistan’dan Al-Hilal kulübünün daha önce 4 milyon Euro yıllık ücret teklif ettiği Nwakaeme için bu fiyatın 5 milyon Euro’ya çıkarıldığı öğrenildi.


OLUMLU CEVAP VERMEDİ


Trabzonspor’un Nijeryalı kanat oyuncusuna bir yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık bir öneride bulunduğu, her yıl için 1.5 milyon euro garanti ücretle birlikte, 1 milyon euro da imza parası önerdiği belirtiliyor. Ancak Arabistan’dan yıllık 5 milyon Euro teklif alan Nwakaeme’nin Trabzonspor’un bu teklifine sıcak bakmadığı ve iplerin tamamen koptuğu öğrenildi. 


KOUASSİ ALTERNATİF OLACAK MI? 


Trabzonspor, Nwakaeme’nin yerine elinden B planı olarak devre arasında kadrosuna kattığı Kouassi’yi kullanmayı planlıyor. Önemli bir potansiyele sahip olan Kouassi’nin daha fazla süre bulması hatta 11 oyuncusu olması halinde takıma yararlı olabilecek potansiyele ulaşması bekleniyor.