Süper Lig ekibi ligden çekilebilir... Süper Lig ekibi ligden çekilebilir...

İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, teknik heyeti ve futbolcuları, kupayı 7 yıl önce vefat eden eski başkanı Ömer Sarıalioğlu'nun Trabzon'daki mezarına getirdi. Başkan Sarıalioğlu, yöneticiler, teknik direktör Osman Zeki Korkmaz ve futbolcular, uçakla Trabzon'a gelerek ardından Ömer Sarıalioğlu'nun Of ilçesinde bulunan mezarını ziyaret etti. İstanbulspor'un Spor Toto 1. Lig, 2 ve 3. liglerde kazandığı kupalar da Ömer Sarıalioğlu'nun mezarına konuldu. Burada Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Ömer Sarıalioğlu'nun kabri başında yaptığı açıklamada"Şu anda sezonun bütün yorgunluğu bizim için bitti. Bunu becerebildiğimiz için sporcularımıza, teknik heyetimize, bütün arkadaşlarımıza, hepsine teşekkür ediyoruz. Bu kupayı buraya getirebilmek bizim için önemli mutluluk. Bundan sonra en iyi şekilde devam edeceğiz. Bakalım ne kadar, neyi becereceğiz. Bilmiyoruz biz de bakacağız." dedi. Sarıalioğlu, amcası olan Ömer Sarıalioğlu'nun 2015 yılında vefat ettiğini anımsatarak şu sözleri kullandı: "2015 yılından bugüne üçüncü, ikinci ve birinci ligde şampiyon olduk. Bundan sonra Süper Lig'de elimizden geldiğince mücadele edeceğiz." 

"Trabzon bizim olmazsa olmazımız"

Başkan Sarıalioğlu, "Biz Trabzon Ofluyuz, memleketimiz zaten. Çocukluğumuzdan beri zaten Trabzonspor ile büyüdük. Trabzonspor taraftarıydık. Şampiyonluklar yaşadık. Trabzon bizim olmazsa olmazımız. Ama İstanbulspor'un sahibiyiz. Onu da en iyi yerlere taşımak için gayret edeceğiz. İstanbul sonuçta bir dünya markası. Trabzonspor da tabii öyle. Onlar çok daha iyilerini hak ettiler. Biz de onlar gibi olmak için mücadele edeceğiz. En iyisini yapmaya, en iyisini başarmaya gayret edeceğiz." ifadelerini kullandı.