Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere vadisindeki taş ocağı çalışmalarına bölge halkı bir kez daha tepki gösterdi. Doğaseverler doğa katliamını protesto etmek amacıyla vadide kamyonların geçiş güzergâhını kapatarak oturma eylemi yaptı. Eylemciler ile şirket çalışanları arasında yer yer tartışmaların yaşandığı İşkencedere vadisinde oturma eylemi gerçekleştiren doğaseverler, “Doğa katliamlarına artık daha fazla tahammülümüz kalmadı. Son verin artık. Yeter bitsin bu katliam.” dedi.

İşkencedere (4)

Rize’nin İkizdere ilçesindeki İşkencedere vadisindeki taş ocağı çalışmalarına bölge halkı bir kez daha tepki gösterdi. İkizdere Çevre Derneği üyeleri ve gönüllü doğaseverler önceki gün İstanbul’da bir araya gelerek İkizdere’ye gitti. İkizdere halkı ile doğaseverler, işletilen taş ocağını protesto etti. Doğaseverler doğa katliamını protesto etmek amacıyla vadide kamyonların geçiş güzergâhını kapatarak oturma eylemi yaptı.

Karadeniz'de dehşet verici olay! Yaşlı adamın cesedi Sadak Barajı'nda bulundu Karadeniz'de dehşet verici olay! Yaşlı adamın cesedi Sadak Barajı'nda bulundu

İşkencedere (1)

Eylemciler ile şirket çalışanları arasında yer yer tartışmaların yaşandığı İşkencedere vadisinde oturma eylemi gerçekleştiren doğaseverler, “Doğa katliamlarına artık daha fazla tahammülümüz kalmadı. Doğa katliamlarına son verin artık. Yeter bitsin bu katliam.” dedi. Lojistik liman inşaatına taş ve hafriyat taşıyan kamyonların önünde oturma eylemi düzenleyen doğaseverlerin başlattığı eylem devam ederken Jandarma görevlileri eylemcilere yolu açmaları konusunda yer yer uyardığı gözlendi. Jandarmanın uyarılarına doğaseverler, “Artık yeter! Bu doğa katliamına son verilsin. Yaşam alanlarımız yok edilmesin.” diyerek tepki gösterdi.