Dünyanın merakla beklediği akıllı telefon Apple iPhone 14'ün görüntüleri sızdırıldı.

Apple, çentikli ekranı benimseyen ilk akıllı telefon üreticisi olmasına rağmen, bugünün rakipleri bu tasarımı tamamen terk etti ve çentiği kaldırdı. Çentikli ekran tasarımında ısrarcı olan Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültmüştü.

iphone 14 (2)

Apple'ın bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 14 serisinde çentikli ekrandan vazgeçeceği ve delikli bir ekran kullanacağı belirtiliyor. Apple'ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 14 Pro'nun yeni render görüntüleri oluşturuldu. Paylaşılan görseller, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin olası tasarımını en net haliyle gözler önüne seriyor.

iphone 14 (1)

Görüntüler, 2022 amiral gemisi iPhone'un Face ID sensörlerini ve bir selfie kamerasını barındırmak için bir yuvarlak ve bir hap şeklinde oval olmak üzere iki delikle geleceğini daha önceki sızıntıları doğruluyor. Şirket bu yönde bir değişiklik yaparsa, iPhone X modelinin 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez çentiği rafa kaldıracak.

iphone 14

5G, telefonunuzun Pilini Boşaltıyor. Ne yapabiliriz ? 5G, telefonunuzun Pilini Boşaltıyor. Ne yapabiliriz ?

Arkaya gelince, kamera modülünün yeni 48 MP çözünürlük sensörü ile daha da büyümesi bekleniyor. Bu yılki lansman renginin mor olacağı da belirtiliyor. Apple'ın önümüzdeki Eylül ayında dört model yayınlaması bekleniyor: 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max. Şirket bu yıl yine 4 farklı iPhone piyasaya sürecek olsa da artık iPhone mini modelinden vazgeçecek. iPhone 14 ile ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.