Genç Kız Neden İntihar Etti?

TRABZON’DA Tanjant yolu üzerindeki Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü’nden atlayarak intihar eden İrem K.’nın dosyası kapanmadı. Emniyet, polis Yusuf Ceylan’ı görevi sırasında şehit eden K.E.Tiryaki olayı ile intihar olayı arasında bağlantı arıyor.  Trabzon’da art arda yaşanan sarsıcı olayların sonrasında polis genç kızın intihar nedenini aydınlatmaya çalışıyor.

Telefon Kayıtları İncelemede

AKÇAABAT’IN Söğütlü Mahallesi Tanjant Yolunda 20 Kasım 22.45 sıralarında asayiş uygulaması yapıldığı sırada dur ihtarına uymayan 16 yaşındaki alkollü ve ehliyetsiz K.E.Tiryaki polis Yusuf Ceylan’ı ezerek şehit etmişti. Olayın üzerinden 24 saat geçmeden 20.45 sıralarında lise 10. sınıf öğrencisi İrem K. intihar etti. Telefon kayıtlarını incelemeye alan polis İrem K.’nın, Tiryaki ile arasında duygusal ilişki olduğu bilgisine ulaştı.

Arkadaşlarıyla Mesajlaştı...

İREM K.’nın acılı ailesi ise, aile içerisinde herhangi bir sorununun olmadığını, kızlarının telefonla kimle görüşmüşse hepsinin ortaya çıkarılmasını istedi. İrem K.’nın intihar ettiği yerde daha önce keşif yaptığı ifade edildi. İrem’in bu konuda bir arkadaşıyla mesajlaşması ortaya çıktı. İrem’in “Şuradan atlarsam çimenlere düşerim. Şuradan atlarsam betona düşerim” hesabını yapıp yazdığı bilgisine ulaşıldı.

Trabzon’da Tanjant yolu üzerindeki Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü’den atlayarak intihar eden İrem K.’nın dosyası kapanmadı. Emniyet, polis Yusuf Ceylan’ı görevi sırasında şehit eden K.E.Tiryaki olayı ile intihar olayı arasında bağlantı arıyor.  Trabzon’da art arda yaşanan sarsıcı olayların sonrasında polis genç kızın intihar nedenini aydınlatmaya çalışıyor. Kazanın üzerinden 24 saat geçmeden kendisini köprüden Zağnos Vadisi’ne atarak intihar eden İrem K’nın K.E.Tiryaki’nin sevgilisi olduğu ortaya çıktı.

Akçaabat’ın Söğütlü Mahallesi Tanjant Yolunda 20 Kasım 22.45 sıralarında asayiş uygulaması yapıldığı sırada dur ihtarına uymayan 16 yaşındaki alkollü ve ehliyetsiz K.E.Tiryaki polis Yusuf Ceylan’ı ezerek şehit etmişti. Olayın üzerinden 24 saat geçmeden 20.45 sıralarında lise 10. sınıf öğrencisi İrem K. intihar etti. Telefon kayıtlarını incelemeye alan polis İrem K.’nın, Tiryaki ile arasında duygusal ilişki olduğu bilgisine ulaştı.

POLİS HTS KAYITLARININ PEŞİNDE

Geniş çaplı soruşturma sürdüren emniyet, İrem K.’nın HTS kayıtlarını inceliyor. Adli Tıp Kurumu’dan yapılan açıklamada genç kızın tertemiz olduğu her hangi bir ize rastlanmadığı kaydedildi. Arkasında not bırakmadan intihar eden İrem K.’nın ölümünü telefon görüşmeleri ve yazışmaları aydınlatacak.

AİLE İLİŞKİYİ ONAYLAMADI

İrem K.’nın acılı ailesi ise, aile içerisinde her hangi bir sorununun olmadığını, kızlarının telefonla kimle görüşmüşse hepsinin ortaya çıkarılmasını istedi. Edinilen bilgilere göre aile, İrem’in Tiryaki ile görüşmesini istemediği ortaya çıktı. İlişkilerini onaylamayan aile İrem’in intiharının ardında ki gerçek sebebe ulaşmak istiyor.

İNTİHAR ETTİĞİ

YERDE KEŞİF YAPMIŞ

İrem K.’nın intihar ettiği yerde daha önce keşif yaptığı ifade edildi. İrem’in bu konuda bir arkadaşıyla mesajlaşması ortaya çıktı. İrem’in “Şuradan atlarsam çimenlere düşerim. Şuradan atlarsam betona düşerim” hesabını yapıp yazdığı bilgisine ulaşıldı.

İrem’in intihar bulgusuyla ilgili her hangi bir bilgi vermeyen emniyet yetkilileri ise genç kızın köprüye gelerek hiç beklemeden kendisini aşağıya kararlı bir şekilde attığını kaydetti. Emniyetin bu bilgisi de İrem’in önceden keşif yaptığını doğrular nitelikteydi. İrem K., Kanuni Anadolu Lisesi’nde öğrenim gördüğü ve derece yaptığı biliniyor.

Rabia MOLLAOĞLU