Teknolojide milli hamlelerin yükselişe geçtiği bugünlerde bir sevindirici haber de liseler arası TÜBİTAK Projesinden geldi.

AFYON’DA TRABZON FEN LİSESİ SESİ

İnsansız Hava Yarışması’nda Trabzon Fen Lisesi AGENA Takımı, Afyonkarahisar’da düzenlenen yarışmalara finalist olarak katıldı.  Kaan Gedikli, Ahmet Karatekin,Meryem Yalçınkaya ve İlayda Sazak, danışman öğretmenleri Semra Müşra Bektaş rehberliğinde bu başarıya imza attılar.

Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi! Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi!

ŞEHRİN ÇOCUKLARININ ADINI BİLİMDE DE DUYACAĞIZ

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, ‘’Bu şehrin çocukları kendilerine sunulan imkânları, kendi zekâ, beceri ve hayalleri doğrultusunda işlemeyi ziyadesiyle başarıyorlar.Onlar,  üretkenliklerini takım çalışmalarıyla sergilerken ortaya koydukları ortak aklın verimlilikleriyle de bizleri gururlandırıyorlar.’’ dedi.
AGENA Takımı danışman öğretmeni ve öğrencilerini bu başarılarından dolayı kutlayan müdür Fettahoğlu, “Geleceğin dünyasında,  şehrimizin çocuklarının isimlerini kültür ve sanatta olduğu kadar bilimde de duyacağız. Yerli üretimler ve milli değerler etrafında, eğitim ordumuz nice Selçuk Bayraktarlar yetiştirecektir.” diyerek bu başarıda pay sahibi olan velilerine de teşekkür etti.