Ağrı'dan Trabzon'a inşaat işlerinde çalışmaya gelen bir kişinin KTÜ Farabi Hastanesi'nde kendini doktor olarak tanıttığı öğrenildi.

İnşaat işlerinde çalışmak üzere Ağrı'dan Trabzon'a gelen 20 yaşındaki genç, doktor önlüğü giyerek ve boynuna stetoskop takarak girdiği Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ağrı'nın Patnos ilçesinin nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Serkan A., inşaat işlerinde çalışmak üzere Trabzon'a geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne daha önce satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskopuyla gelen inşaat işçisi, acil servisin önünde beklemeye başladı. Acil serviste triyaj bölümünde tartışan bir hastanın yakını ve hemşiresini gören Serkan A., kendisini doktor olarak tanıtarak müdahale etmeye çalıştı. Tartışma sırasında durumu fark eden hastane personeli, kendisini doktor olarak tanıtan inşaat işçisinin yanına giderek "Nerede çalışıyorsun, seni tanımıyoruz" dedi. Görevlilerinin sorusuna "Ben doktorum, burada bir sorun var mı?" diyerek yanıt veren Serkan A.'dan şüphelenen görevliler tarafından yapılan incelemede, kişinin doktor olmadığı tespit edildi.

Hastane yetkililerinin şikayeti üzerine kendini doktor olarak tanıtan kişi polis tarafından gözaltına alınırken, sahte doktorun daha önce Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de kendini doktor olarak tanıttığı ortaya çıktı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi! Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Trabzon'da ilçe ilçe gezdi!

Ameliyathaneye kendini doktor olarak tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.'nın görevliler tarafından dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize'de kendini doktor olarak tanıtan şahıs yakayı ele verirken, Serkan A.'nın emniyette verdiği ifade de, doktor olmak istediği için bu davranışı yaptığını belirterek, "Ben doktor değilim. Üzerimdeki yeşil doktor önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz yıl Ankara'da bir medikalden aldım. Doktor olmak istediğimden dolayı böyle bir davranışta bulundum" dediği öğrenildi.
Gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli işlem başlatıldı.