Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in İBB’de başlatılan teftişle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik yaptığı destek açıklamasına CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “İşine bak. Sayın Soylu’yu savunmak sana mı düştü?” sözleriyle tepki gösterdi, bölge illerine nefret kustu

Bölge illerine çirkin suçlamalar

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in İBB’de başlatılan teftişle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik yaptığı destek açıklamasına CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç’tan eleştiri geldi. Başkan Çimen İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki teftişle ilgili olarak yaptığı “ İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun işe alınan personelle ilgili kafasında soru işareti veya bir çekingenliği yoksa teftişle ilgili eleştiri yapmasına gerek yok. Gümüşhane Belediyesiyle ilgili isteyen araştırma yapabilir. Bizler personel alımında GBT soruşturması yapıyoruz. Anladığım kadarıyla İBB personel alımında emniyetten soruşturmayı tam yapmadılar. Bu konuda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu destekliyoruz.” açıklamalarında bulunmuştu.  Başkan Çimen’in açıklamasını sert sözlerle hedef alan Başkan Ağaç, “Bu iddiaların mesnetsiz olduğunu herkes biliyor. Bir yerde terör soruşturması varsa bunu Emniyet yapar, Müfettişler değil. Bu algı yönetimini kimse yemiyor, boşuna uğraşmayın. Sayın Başkan; kaç defa yazdık, konuştuk, anlattık. Belediye Başkanlığı bir kamu görevidir ve Belediye Başkanları da bir kamu personelidir. Her ne kadar seçilmiş olsalar da bu görevi bir partinin başkanı gibi değil; tarafsız ve herkesin başkanı gibi yürütmelidir. Ama anlaşılan hiç kulak vermiyorsun. İBB Başkanımızı iktidarın adeta bir düşman gibi gördüğünü, her işini, projesini ve çalışmasını engellemek için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını vicdan sahibi herkes görüyor ama sen görmezden geliyorsun. İller Bankasının İBB’ye tek kuruş bile aktarmadığını, İBB’nin bütün projelerini öz kaynakları ile yürüttüğünü herkes biliyor ama sen bilmemezlikten geliyorsun.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NU SAVUNUREN BÖLGE İLLERİNİ HEDEF ALDI

Açıklamalarında bölge illerine yönelik kinini de kusan Başkan Ağaç, “Sonra Sayın Soylu’yu savunmak sana mı düştü? Bu ilde iktidarı oluşturan Partilerin İl Başkanları, seçilmiş temsilcileri, milletvekilleri var; bak onlardan tık çıkmıyor, bırak onlar savunsun. Veya; 12 Bin Yıllık Dipsiz Gölü tarumar eden, define arayacağız diye kalan tarihi eserlerimizi tahrip eden, biz susuzluk çekerken sularımızı adeta çalarak kullanan, yaylalarımızı tepe tepe kullanan, yaylalarımızı kaçak yapılarla adeta işgal eden, Gümüşhane’yi kendi köyleri, Gümüşhanelileri de köylüler gibi gören, Kürtün’de yüzlerce yıllık tapulu arazileri ellerinden alınarak kendilerine verilen Trabzonlular; demiryolu hattımızı elimizden alan Rizeliler, yaylalarımıza ve köylerimize göz koyan Giresunlular savunsun, size ne oluyor?” dedi.

BELEDİYEYE YÖNELİK SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

Gümüşhane Belediyesinin çalışmalarını hedef alan Başkan ağaç, “Sayın Başkan; boyuna posuna bakmadan İBB ve onun seçilmiş başkanına laf yetiştirmeye çalışacağına işine bak. Daha kendi Belediyende çalışanları tanımıyorsun, ne zaman işe girdiler, bunlar kimdir diye sorsan; bilmezsin. Bak göreve başlayalı 8 yılı doldurdun; ortalıkta göze batan doğru dürüst tek bir icraatın bile yok. Daha çalışanlarının maaşları, çalışanların tazminatlarını ve birikmiş ikramiyelerini bile doğru dürüst ödeyemiyorsun, sigortalarını bile eksik yatırıyorsun. Belediyeyi Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden biri yaptın ama; ortada hiçbir şey yok. Mahalle yolları, kaldırımlar, sokaklar, her yer rezalet. İmar rezaletleri diz boyu. Hani AVM? Nerede Bahçecik Barajı, Harşit dere ıslahı, yürüme yolları, otoparklar, yürüyen merdivenler, Kapalı Modern Pazaryeri, teleferik, yeni otogar? Nerede Altın şehre 29 Altın proje, nerede seçim vaatlerin ve verdiğin yüzlerce söz? Hepsi yalan oldu. Rahmetli Belediye Başkanımız Mustafa Canlı için o dönem “Millete B….u Su İçiriyor” diyordun. O sular o zaman öyle değildi ama sen bugün o “B…u suyu” bile bulup veremiyorsun. Her gece su kesintileri rutin hale geldi, normal oldu. Milleti abdestsiz dolaştırıyorsun, bundan utanıp, hicap duyacağına Ekrem İmamoğlu’na laf yetiştirmeye çalışıyorsun. İşine bak kardeşim. Zaten az zaman kaldı, inşallah ilk seçimde İktidarı, hemen ardından da yerel yönetimleri kaybedip tarihin tozlu sayfalarında yerinizi alacaksınız. Geliyor Gelmekte Olan...”