İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Rize seninle gurur duyuyor." sloganlarıyla karşılandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz’e yapacağı bayram ziyareti programına bugün başladı. Sabah saatlerinde Trabzon Havalimanı'na gelen İmamoğlu hemen sonra Rize'nin İyidere İlçesine geçti. İmamoğlu'nu sloganlarla karşılayan vatandaşlar, "Rize seninle gurur duyuyor." dedi.

Milletvekili CORA’dan KILIÇDAROĞLU’na seçim çağrısı Milletvekili CORA’dan KILIÇDAROĞLU’na seçim çağrısı

İmamoğlu, burada daha sonra vatandaşlara seslenerek, "85 milyon vatandaşımız rengarenk. Ben 16 milyonluk İstanbul'dan geliyorum. Ben hepsinin selamını getirdim Rize'ye... Bu güzel renklerimizi korumak, onları geliştirmek elimizde" diyen İmamoğlu, "Ben size bir şey hatırlatayım; güzel Rizemizin, özellikle Karadeniz'in illerinin neden nüfusu yaşlanıyor farkında mısınız? Çünkü çocuklarınız burada durmak istemiyor. Doğru mu? O vakit bir şeyler ters gidiyor. Bakın bizim gençlerimiz, bırakalım Rize'yi memleketimizde durmak istemiyor, kaçar gibi yurt dışına gitmek istiyor. Hep birlikte düzelteceğiz. Millet kazanacak ulus! Bir kişi değil, millet kazanacak." diye konuştu.

Çayda ve tarımda yaşanan sorunları çözeceğini belirten İmamoğlu, "Ben, buranın bir çocuğu olarak istiyorum ki çocuklarımız ekmeğini burada bulsun. Ben de 6 liderin ortaya koyduğu düşüncenin, İBB Başkanı olarak en kuvvetli neferi olacağım." dedi.

Yerel seçimlerde meydana getirilen ittifakla, İstanbul'a yüksek bir oy oranıyla seçildiğini anımsatan İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e teşekkür etti.

Meydan Okudu

İmamoğlu laflarını şu sözlerle tamamlamış oldu: "Ben 'İstanbul ittifakının adayıyım' demiştim. Günün sonucunda belki de tarihin en yüksek oyunu alarak İBB Başkanı seçildim. Şimdi de bu milletin en az yüzde 60'ının bir değişiklik istediği ortamda hep beraber başaracağız göreceksiniz. Bu masanın en büyük vaadi; barıştır, huzurdur, milletçe dimdik ayakta olmaktır."