Ekrem İmamoğlu, kendisine utanmaz diyen Ali Koç’un iktidara hiç toz kondurmadığını söyledi.

Karadeniz gezisinde "Trabzonspor'a Fenerbahcelilerin de selamını getirdim"sözleriyle Trabzonspor camiasinin tepkisini çeken İBB Baskanı Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçelilere de yaranamadı. Fenerbahcenin kalem tutan amigolarindan Uğur Dündar'a gönül alma ziyareti düzenleyen İmamoğlu ziyarette bordo mavi kravat taktığı için Ali Koç'un hedefi oldu. Fenerbahce kulübü, Trabzonsporu mahkemeye verdiği bir süreçte Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında arabuluculuğu da soyunan İmamoğlu, Ali Koç'un salvolari karşısında sessiz kaldı.Daha önceleri şike konusunda net tavırları olduğu bilinen İmamoğlu,bilindiği gibi şikeyi de artık ağzına almıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uğur Dündar'ı bordo mavili kravatla ziyaret etti. İmamoğlu, ziyareti sırasında Uğur Dündar'a bir de kitap hediye etti. Bunun üzerine Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bordo mavili kravat takan Ekrem İmamoğlu'na sert sözler kullandı. "Umarım Fenerbahçeliler, İmamoğlu'na hangi şehrin başkanı olduğunu hatırlatmaz"

Aynı zamanda hediye edilen kitapta sarı-lacivertliler aleyhine sözler olduğunu ifade eden Ali Koç, "Umarım Fenerbahçelilerin, Ekrem İmamoğlu'na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez. Uğur Bey forma verdi, ben olsam vermezdim. Ancak niyeti kötü değildi. Ziyaretçisinin niyeti kötüydü." ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, Ali Koç a cevap verdi #1

Gözden kaçırmayın

Trabzonspor'dan Mert Müldür Atağı Trabzonspor'dan Mert Müldür Atağı

"Bu dilin saygın Koç ailesine zarar vermemesi dileğiyle"

Ali Koç'a cevap da gecikmedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından bir açıklama yaptı. İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Koç Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç’un açıklamasını dinledim. “İmamoğlu Koç ailesinin projesidir” komplosunu yıktığı için teşekkürler.

İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum. Fenerbahçe’nin her zaman yanındayım. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle…"