Dünyayı vuran covid-19 salgını sonrası hayat normalleşmeye başladı. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta Trabzon'daki aşılama rakamlarını paylaştı.

Trabzon'da sahilde kaza! Bisikletli çocuğa araç çarptı Trabzon'da sahilde kaza! Bisikletli çocuğa araç çarptı

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Trabzon’da aşılama sürecinden bugüne kadar kaç aşı yapıldığını açıkladı. Usta tarafından verilen bilgilere göre Trabzon’da aşılama sürecinin başladığı tarihten bu yana 1 milyon 550 bin civarında covit aşısı vuruldu.

BİR MİLYONU AŞTIK

Bir yılı aşkın süredir devam eden Covit-19 aşılama süreci Trabzon’da nüfusun %83’ünün aşılanmasıyla devam ediyor. Sürecin başından bugüne kadar aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmaya çalışan İl Sağlık Müdürü Hakan Usta bugüne kadar yapılan aşı sayılarını açıkladı. Dr. Usta, “Değerli halkımız, covid başlangıcından itibaren günümüze kadar 1.550.000 civarı aşı yapmış durumdayız” dedi.

EN FAZLA BİONTECH VURULDU

Yapılan aşıların büyük oranda Biontech aşısı olduğunu söyleyen Usta, “Bunun 965.000 civarı Biontech, 580.000 civarı Sinovac, 5.000 civarı da Turkovac olarak karşımıza çıkmakta. Aşıları 1.,2.,3. ve 4. doz şeklinde sizlerle buluşturmuş olduk .Aşı yapmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fatoş YETİMHELLAÇ