Dedi: Saadet Partisi İl Başkanı’nın karşı karşıya kaldığı mobbing ve hakaretler şimdi inkar ediliyormuş. TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, ‘Ben kapıda 45 dakika bekletmedim’ diyormuş.

Dedim: Tekataş’ın duruşu, tavrı, söylemi ve eylemi; “Şuyuu vukuundan beter” atasözünü hatırlatıyor. Saadet Partisi İl Başkanı’na yazdığı soruşturma yazısı ne olacak? Onu nasıl inkar edecek? Soruşturma yazısında ‘Belediye icraatlarını niçin eleştirdin?’ dercesine… Bu soruşturma metni herşeyi ele veriyor. Tekataş’ın doğru söylemediğini iki madde ile kaydediyoruz.

1-Bir siyasi partinin İl Başkanı yalan söylemez. Hangi parti olursa olsun. Biz gazeteciyiz. Bir siyasi partinin İl Başkanı bir konuda açıklama yapınca, muhatabı arayıp doğrulatma yoluna gitmeyiz. Doğru olduğuna inanılarak yazılır.

2-Tekataş veya Murat Zorluoğlu kamera kayıtlarını ortaya koysun. Kesmeden, doğramadan. Şayet 45 dakika bekletmemişse belli olur. Ancak daha vahimi içerde olanlar… Ayakta bekletmeler ve kovmalar… Tekrar ediyoruz. Bir siyasi parti İl Başkanı yalan söylemez.

Dedi: Bu tablo size göre nereye doğru gidiyor. Bir yandan muhalefet, diğer yandan Saadet Teşkilatları hareketleniyor. AK Parti ise sessizliğini koruyor.

Dedim: Konu Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından AK Parti Merkezine taşınacakmış. Belki Tayyip Bey’in bilgisine bile sunulabilir. Ancak AK Parti Trabzon Teşkilatları bu konuyu kapatabilirlerdi. İl Başkanı ve Belediye Başkanı bir araya gelerek Saadet’in İl Başkanı ve yönetimindeki birkaç isimle görüşebilirlerdi. Yapmadılar, çünkü tarzları böyle… “Biz güçlüyüz, ezer geçeriz” demek istiyorlar. Saadet Partisi’nin İl Başkanı’nı ve belki de teşkilatlarını önemsemiyorlar.

Dedi: Nasıl böyle düşünüyorsunuz? Tayyip Bey %2 oy için bile Oğuzhan Asiltürk’ün ayağına gidiyor.

Dedim: Tayyip Bey % 2’nin peşine elbette gidecek. Çünkü önemli. Hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de milletvekili seçiminde. Belki de sonucu bu % 2 belirleyecek. Ama buradakilerin böyle bir derdi yok!.. Bunlar hazır oylarla seçildikleri için umursamıyorlar!.. Değil % 2, %10 bile umurlarında değil!..

Dedi: Bir de TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın başarılı olduğu ve yıpratılmak istendiği iddia ediliyor.

Dedim: Vay vay vay… Biz Teketaş'ı vizyon koyamayan bir bürokrat olarak görüyoruz. Örnek olarak daha dün yerel bir gazeteye verdiği mülakatı ele alalım. Tam sayfa bir röportaj. Adam, ‘Altyapıda cesaret gösterdik’ diyor. Bunu diyen TİSKİ Genel Müdürü… Daha TİSKİ ne demek bunu bile kavrayamamış!.. TİSKİ demek, İçme Suyu ve Kanalizasyon… Yani işi bu… İşi altyapı… Adam görevini yapmaya ‘Cesaret işi’ diyor. Daha başka hangi konuda cesaret göstereceksin? Yoksa TİSKİ Mobbing Müdürlüğü mü? Esas cesaret işi mobbing operasyonlarıdır!..

Bir Genel Müdür esas görevini “cesaret işi” olarak topluma bir lütuf olarak sunuyor. Üstelik yaptıkları eski Başkan Orhan Fevzi Bey döneminde hazırlanmış, kredisi İller Bankası ve Dünya Bankasından halledilmiş bir proje… Hazır projeye vaziyet etmek bile cesaret işi oldu!.. Büyükşehir kadrolarının gerçekle algı arasındaki pozisyonunu göstermesi bakımından çok önemli. Üstelik ortada kanalizasyon yok. Yalnızca su çalışması…

Dedi: Sanırız son olaydan sonra ‘Ne kadar başarılı bir Genel Müdür’ algısı peşindeler.

Dedim: Neyin peşinde olurlarsa olsunlar. Toplum vicdanını aldatamazlar. Ancak kendilerine zarar verir, kendilerini aldatırlar. Bir de AK Parti’ye zarar veriyorlar.

Dedi: Siz bu konuda Cevat Bey’in kesinlikle doğru söylediğini düşünüyorsunuz.

Dedim: Evet kesinlikle… Hiçbir İl Başkanı yalan söylemez. Kimse bir İl Başkanı’na yalan atfedemez. Hele ortada kameralar varken…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.