AK Parti yeni İl Başkanı Opr. Dr. Sezgin Mumcu, geçtiğimiz hafta sonun bir basın toplantısıyla basının karşısına geçti. Mumcu, bu basın toplantısında nasıl bir teşkilat kuracaklarını, neler yapacaklarını ve bir anlamda yol haritasını paylaştı. Biz de Mumcu’nun basın toplantısındaki yaklaşımlarından hareketle yol haritasından neler anladığımızı kaydetmek istiyoruz. Yarınlarda hem doğru takip etmek hem de gerektiğinde İl Başkanı Mumcu’ya hatırlatmak için.

            •          Başkan Mumcu diyor ki; “Bugün üzerimize almış olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bütün teşkilatlarımızı ziyaret ederek çalışma prensiplerimizi ilçe başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza aktardık. Onların talep ve beklentilerini dinledik. İnşallah hep birlikte 2023 seçimlerinde büyük bir zaferle çıkacağız.”

Başkan Mumcu’nun yol haritasının ilk hedefinin 2023 seçimleri olduğunu anlıyoruz. Zaferden kastı AK Parti’nin oy oranı ve çıkaracağı milletvekili sayısı olmalı. AK Parti Trabzon’da şayet 4 vekil yerine 3’e inerse teşkilat başarısız sayılacak. Zira daha önce yine kendilerinin söz verdiği çerçevede 18 ilçenin tamamı Cumhur İttifakı’na geçmezse yine başarısız sayılacak.

            •          Başkan Mumcu diyor ki; “Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi.. Şefkat ve merhamette güneş gibi, hiddet ve asabiyette ölü gibi… Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi.. Hoşgörülükte deniz gibi olacağız.” diyor. Sahada siyaset yaparken anlayışlarının bu tarz olacağını söylüyor.

Başkan Mumcu’nun sıraladığı bu vasıflar yalnız yönetim kurulu için mi yoksa Trabzon’da AK Parti’nin tüm katmanları için geçerli mi? Mesela kime karşı daha merhametli olunacak? AK Partililere karşı mı? AK Parti içinde gücünü hiddet ve asabiyet olarak sergileyen her hangi bir birime müdahale edilecek mi? Alçak gönüllük bir yana yanına kibirden varılamayanlar uyarılacak mı? Ya da hoşgörülü olmak yerine kin ve nefret saçanlara “Yol haritamız böyle değil” denecek mi?

            •          Başkan Mumcu diyor ki; Şehirde göze batan en büyük sorun ulaşım ve trafik problemidir. Özellikle trafik sorunu için “Bu sorun acilen çözülmelidir.”

Başkan Mumcu, ardından Büyükşehir ile Karayolları’nın bu konudaki çalışmalarından bahisle sözü yonca kavşaklara ve Kanuni Bulvarı’na getiriyor. Yine hemen ardından “En büyük rahatlamayı Güney Çevre Yolu getirecek” diyor. Mumcu, 2 milyar liraya yakın para harcanan Kanuni Bulvarı’nın sorunu çözmeyeceğini her Trabzonlu gibi biliyor. Ancak trafik sorunu bu yatırımlara bağlı bir sorun gibi gözükmüyor. Bunun için Kanuni Bulvarı’nın bitmesi ya da yonca kavşaklar da beklenmiyor. Maraş Caddesi adeta Pakistan sokaklarına döndü. Trabzon trafiğini bir nebze olsun rahatlatacak hiçbir adım atılmadı. Sorun ertelenerek master plana bırakıldı. İktidar partisinin İl Başkanı, kentin en önemli sorunu olarak trafiği işaret ediyorsa çözüm noktası olan Büyükşehir Belediyesi bunu duymalıdır. Tabi ki önemsiyorsa. Önemseyip, önemsemediğini ise hep beraber izleyip göreceğiz.

            •          Başkan Mumcu diyor ki; “Trabzon’un altyapı sorunu çözülüyor. Belediye Başkanımız şehri şantiyeye çevirmiş durumda. Bu olay dokunulması gereken olaydı.”

Başkan Mumcu, şehrin altyapısı konusunun eski Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun eseri olduğunu biliyor. Parasını pulunu hazırlayıp ihale noktasına getirerek Trabzon’a en büyük iyiliği yapmıştır. Teşekkürü hak eden Gümrükçüoğlu’dur. Başkan Zorluoğlu ise her şeyi ile hazır projeyi ihale etmiştir. Gümrükçüoğlu’na bir teşekkürü esirgeyerek!..Keşke o teşekkürü İl Başkanı Mumcu yapsaydı. İnanıyoruz ki bundan sonra yapacaktır. Hakkı olandan teşekkürü esirgemeyecektir.

Başkan Mumcu’ya açıkladığı yol haritasında başarılar diliyoruz

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.