HER BELEDİYE DERT ETMELİ

Spor yazarı Erdal Hoş sorunu yorum yaptığı ulusal ekranlara taşırken: "Trabzon'da insanlar 40 bin kişi stada gittikten sonra araçlarıyla iki buçuk saat stadyumdan çıkamıyor. Stadyuma gitmek eziyet olmaktan çıkmalı. Ahmet Ağaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon'daki tüm belediyeler bunu dert edinmeli." (TVNET) seslenişinde bulundu.

akyazı

İYİ PARTİ MECLİSE TAŞIDI

Akyazı’da yaşanan trafik sorunu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelmişti. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner, Meclis’te söz alarak, Akyazı’da Trabzonspor’un maçlarının olduğu günlerde oluşan trafiğe dikkat çekip, “Trabzonspor’umuzun maç çıkışında sürekli trafik oluşuyor. Burada şehir hastanesi yapılacak. Trafik probleminin çözümü için bir çalışma var mı?” diye sormuştu.

trabzonspor akyazı stadı haber

Trafik Sorununa çözüm için Raylı sistem

 Büyükşehir Belediye Meclisi’ nin AK Partili Üyesi Hasan Çebi ise, bölgede Şehir Hastanesi yapıldıktan sonra oluşacak trafiğe çözüm için raylı sistemi önererek, “Şehir Hastanesi’nin yapılmasıyla bölgede büyük trafik sorunu yaşanacak. Şehri toplu taşımacılığa götürmemiz gerekiyor. Sahil yolunun en geniş alanı 10 metre, raylı sistem monte edilebilir. Bu konuda öncü olabilirsiniz.” Uyarısında bulunmuştu.

BU ALAN NEDEN DEĞERLENDİRİLMİYOR?

Bu arada taraftarlar araçlarını yol kenarlarına park ederken bir alan herkesin dikkatini çekiyor. Stadın doğu tarafındaki alan park için ideal olmasına rağmen kullanılmıyor. Trabzonspor kulübü yetkilileri bu alanın Gençlik ve Spor İL Müdürlüğüne ait olduğunu söyledi. Gençlik ve Spor İ Müdürlüğü yetkililerinin de bu alanı temizleyerek ikinci yarıda araç parkına hazır duruma getirmesi isteniyor. 

MORİNHO

MOURİNHO BİLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Trabzonspor'un sezon başında UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda konuk ettiği Roma'nın Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, bordo-mavili ekibe ve stada övgülerde bulunmuş ancak stat çevresinin hiç hoş olmadığına dikkat çekerek eleştiride bulunmuştu.