DKİB 22 firma ile beraber Sırbistan ve Bosna Hersek gezisine başladı

Gözden kaçırmayın

Başkan Hacısalihoğlu: Diyanet Atatürk'e hakaret ediyor! Başkan Hacısalihoğlu: Diyanet Atatürk'e hakaret ediyor!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği(DKİB) 22 firma ile beraber Sırbistan ve Bosna Hersek gezisine başladı. 9 Mayıs tarihinde başlayan gezinin ilk gününde Belgrad Büyükelçisi ziyaret edildi. Gezinin ikinci gününü ise B2B görüşmelere ayırıldı.


İnşaat ve Yapı Kimyasalları sektörlerinde faaliyet gösteren 22 firma ile Belgrad ziyaretine başlayan DKİB, Belgrad’a ulaştıkları gün Türkiye Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’u ziyaret etti. Burada Büyükelçi Aksoy’dan Belgrad ve Sırbistan hakkında bilgi alındı ve iki ülke arasındaki ekonomik işbirlikleri hakkında konuşuldu. DKİB, ziyaret sırasında Büyükelçi Aksoy’a plaket ve Trabzonspor forması hediye etti.
DKİB, Belgrad ziyaretinin ikinci gününü ise B2B görüşmelere ayırdı. 10 Mayıs günü Mihaila Pupina Bulvar’ında Falkensteiner Hotel’de yapılan olan görüşmeler sabah 10.00’da başladı. 350’nin üzerinde ziyaretçi, 250’nin üzerinde firmanın katıldığı görüşmeler tüm gün sürdü.


Yapılan görüşmeler sırasında, DKİB Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan “ Yüzyıllara dayanan dostluğu ile Sırplar bugün de bizi aynı sıcaklık ve ilgi ile karşıladılar. Umarım bugün iki ülkenin ortak ticari çıkarlarını gözeten, uzun yıllar sürecek işbirliklerinin de ilk adımları olacaktır.” dedi.
DKİB Belgrad ziyaretlerinin ardından, Saray Bosna’ya geçerek burada ziyaretlerine devam etmeyi planlamaktadır. Bosna Hersek’e yapılacak olan ziyaretin ilk günü yine B2B görüşmelere ayrıldı.