TGRT'nin ve İhlas Holding'in Genel Müdürü Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu kimdir? Rasim Kaan Aytoğu evli mi?

Sosyal medyanın en tartışmalı isimlerinden biri olan Rasim Kaan Aytoğu'nun hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Rasim Kaan Aytoğu Kimdir ? Rasim Kaan Aytoğu aslen nereli ve kaç yaşında? Rasim Kaan Aytoğu ne yaptı, neden gündemde? Rasim Kaan Aytoğu ne dedi, ne yapıyor? Rasim Kaan Aytoğu neden tartışılıyor?

İşte Rasim Kaan Aytoğu hakkında merak edilen detaylar...

CHP'li Zenginobuz sınav sorularını önceden aldığını itiraf etti! CHP'li Zenginobuz sınav sorularını önceden aldığını itiraf etti!

Rasim Kaan Aytoğu kimdir?

1961 yılında İzmir Karşıyaka'da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1982 yılında ABD'de Illinois Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. Aynı zamanda 1988 yılında Endüstri Mühendisliği Department.In'nden onur derecesiyle mezun olmuş, 1989 yılında Harvard'da ABD İşletme Yönetimi Programı'na Başbakanlık tarafından gönderildi. 

1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından İngiltere Kamu Yönetimi Enstitüsü'ne gönderilmiş ve Kamu Yönetimi Uluslararası Finans Programı'ndan mezun olmuştur.

1994 yılında Pacific Western Üniversitesi'nden finans alanında doktorasını almıştır. Planlama olarak çalışmıştır. T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda uzman, Güneydoğu Anadolu Projesi'nde (GAP) Direktör ve T.C. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı.

İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı, İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreteri, T.C. Başbakanlık Başdanışmanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Dairesi Başkanı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş.Dubai'deki Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırımı'nda Finans Grubu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Holding, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi ve Kiler Holding Şirketler Grubu Finans Grup Başkanı olarak görev yaptı.AKP, İzmir parlamentosuna aday olmuştu.

Özel Hayatı

Avukat Esin Aytoğu ile evli olan Aytoğu'nun Çağatay Oğuzhan Aytoğu adında bir oğlu vardır.

İş Kariyeri

1988-1989 – Planlama Uzmanı (Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı)
1990-1993 – Direktör (Güneydoğu Anadolu Projesi)
1994-1996 – Öğretim Üyesi (Gazi Üniversitesi)
1996-1998 – Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı (İstanbul Altın Rafinerisi)
1995-1999 – Kurucu Genel Sekreteri (İstanbul Altın Borsası)
1997-1998 – Başbakan Başmüşaviri (T.C. Başbakanlık)
2002-2003 – İştirakler Daire Başkanı (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)
2004-2005 – CEO (Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi)
2005-2010 – İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi (Tanmiyat Yatırım Holding Grubu–Dubai)
2010-2012 – Finansman Grup Başkanı (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi (Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding)

Hakkındaki iddialar

Cem Küçük ile Sedat Peker arasındaki savaşta bugün ortaya bir video düştü! Sosyal medyada paylaşılan eşcinsel seks videosundaki kişinin Cem Küçük’ün patronu İHLAS Holding CEO’SU Rasim Kaan Aytoğu olduğu iddia edildi.

Konu ile alakalı olarak Rasim Kaan Aytoğlu’ndan veya onun adına herhangi bir açıklama yapılmadı.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ Mİ?

İhlas Holding CEO’su olarak görev yapan Aytoğlu’nun görevinden istifa edip etmediği merak konusu oldu. Henüz istifa hakkında bir bilgi paylaşılmazken İhlas Holding’in web sitesinde yönetim kurulu ve yönetim listelerine giriş sağlanamıyor.

Sosyal medyada kullanıcılar İhlas Holding CEO’su olduğunu iddia etmiş olsa da İhlas Holding yöneticileri arasında isminin geçmiyor olması dikkatlerden kaçmadı.

Ne iş yapıyor?

Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu, T. C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda 1988 ile 1989'da Planlama Uzmanı, 1990-1993'de Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Direktörü olarak görev yaptı.

Aytoğu daha sonra sırasıyla şu görevlerde yer aldı;

1994-1996'da T. C. Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak,

1996-1998'de İstanbul Altın Rafinerisi, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı,

1995-1999'da İstanbul Altın Borsası, Kurucu Genel Sekreteri,

1997-1998'de T.C. Başbakanlık, Başbakan Başmüşaviri,

2002-2003'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetim Kurulu Üyesi,

2004-2005'te İstanbul'da Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi'nde CEO,

2005-2010'da Dubai'de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi,

2010-2012'de Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'te Finansman Grup Başkanı (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermiştir.

Aytoğu, Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding’te Finansman Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Holding Şirketler Grubu’nda da Finansman Grup Başkanlığı görevinde bulunmuştur.