Türkiye’de terör örgütlerini soluksuz bırakan, kirli tuzaklarla ve çeşitli oyunlarla sürekli hedef alınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın açıklamalarının ardından destek çığ gibi büyüdü. Trabzonlu siyasetçiler ve şehit aileleri Soylu’nun yanında olduklarını açıkladı.

Türkiye’de terör örgütlerini soluksuz bırakan, kirli tuzaklarla ve çeşitli oyunlarla sürekli hedef alınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın açıklamalarının ardından büyük bir destek geldi. Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Trabzonlu siyasetçiler Bakan Soylu’nun yanında olduklarını bir kez daha haykırdı. Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeref İşler, “İçişleri Bakanımız, devletimizin bakanıdır. Her zaman teröre karşı mücadele etmiş ve şehit ve gazi ailelerine de destek olmuştur. Bu ülkenin İçişleri Bakanlığının kapısına dayanarak kargaşa yaratmayı beklemek hiç doğru bir davranış değildir. Biz Bakanımızın, verdiği mücadelenin hiçbir koşulda göz ardı edilmesini istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız-Başkan Genç

SOYLU TÜRK MİLLETİNİN ADAMIDIR

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “7/24 aziz milletin için çalıştın. Bayram tatil demedin sınırdaki karakollarda Mehmetçik’in ile beraber oldun. Senden rahatsız olan PKK, FETÖ veya kirli oyunlara alet olanlar seni bitirebileceğini mi sanıyor? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türk milletinin adamıdır!” açıklamalarında bulundu.

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız- Recep Çebi

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YANINDAYIZ

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, “Ülke üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı bu millet her zaman ülkesine hizmet edenlerin yanında durdu. Dün olduğu gibi bugün de yanındayız Sayın Bakanım.” diye konuştu.

Şenol Güneş kayınvalidesini kaybetti Şenol Güneş kayınvalidesini kaybetti

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız-Çebi

SOYLU HAİNLER VE KALLEŞLER İÇİN KORKULU RÜYADIR

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “Teröristlere dağları dar eden, girilemez denen yerlerde meydan okuyan, Güneydoğu’ya bahar getiren yiğit insan Sn. Süleyman Soylu hainler ve kalleşler için korkulu rüyadır. Soylu onurumuzdur.” şeklinde konuştu.

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız- Tarım

SOYLU BAKANIMIZ SİZLER İÇİN KESİNLİKLE SAKINCALIDIR

Özdağ’a tepki gösteren MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım da, “Yıllar önce liderimizin karşısına aday olarak çıkan bu zatı muhtereme, Trabzon Milliyetçi Hareket Partisi İl binamızda o günün sakıncalı bir sermayesinden ayda 20 bin TL niçin aldığı sorusunu soran kişi benim. Aldığımız cevabı aynen açıklıyorum; ‘Benim maaşım kırtasiye masraflarıma yetmiyor. Onun için alıyorum.’ demiştir. O gün kırtasiyeye yetmeyen maaşınız bugün teşkilatlanmaya yetiyor mu? Terörün belini kıran, Cumhuriyet tarihinin en büyük terör ve uyuşturucu savaşını başlatarak, tünelin ucunu milletimize gösteren Sayın Süleyman Soylu Bakanımız sizler için kesinlikle sakıncalıdır. Bakanımızın iki kelimesinin altını en rahat bizler çizebiliriz.1=Sorozun çocukları.2= İstihbaratın adamı. Herhalde milli istihbaratın değil ya!  (Hangi istihbaratın) bu soruyu da lütfen kendiniz bulursunuz. Bütün zor işleri bize yaptırmayın.” ifadelerini kullandı.

Dün olduğu gibi bugün de yanındayız-Başkan Nuhoğlu

KÜSTAH BİR TERTİP VE BEYHUDE BİR ÇIRPINIŞ

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, “90’lı yıllarda Ülker grubundan aylık 20 bin TL alan Ümit Efendi kimlere hizmet ettiğini önce açıklasın. Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur. Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarf eden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin. Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınıyoruz Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz.” açıklamalarında bulundu.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YANINDAYIZ SN. BAKANIM

AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık, “Ülke üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı bu millet her zaman ülkesine ve milletine hizmet eden şahsiyetlerin yanında durdu. Dün olduğu gibi bugün de yanındayız Sn. Bakanım.” ifadelerini kullandı.

Songül MAZLUM