Trabzonspor'un eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor'un eski başarılı oyuncularından ayriyeten Teknik Direktörü olarak da görev yapmış olan Hüseyin Çimşir açıklamalarda bulundu. Radyospor’a açıklamalarda bulunan Çimşir Bordo-mavili ekip hakkında da değerlendirmelerde bulundu..

HÜSEYİN

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi H Grubu'ndaki 3. maçında, Monaco’ya konuk oldu. Fransa’dan 3-1 mağlup dönen Fırtına beklenen performansı veremedi. Maxi Gomez’in 11’dakikada yapmış olduğu hareket sonrası kırmız kart görerek mücadeleden çıkarılmasının ise yankıları sürüyor.

Talihsiz bir gece

ÜSTMAXİ

Karadeniz ekibini Avrupa Ligi’ndeki performansı hakkında konuşan Çimşir,

"Monaco-Trabzonspor maçıyla ilgili olarak erken gelen bir kırmızı kart ve ardından yenilen golle oyunun direnci düşmüş oldu. Bugüne kadarki ilk iki mücadelede rakipleri 10 kişi kalmıştı. Oyun olarak da pek tutunamadılar ve talihsiz bir gece oldu. Kalan son 3 maçın 2'sini içerde oynayacak Trabzonspor ve bu anlamda gruptan çıkma şansını da sürdürüyor bence."

ifadeleri kullandı.

Trabzonspor'un hem kadrosu hem de teknik heyeti çok iyi

hüseyin2

Trabzonspor’un önemli isimler ile ayrılmasının ardından performans düşüklüğünün olabileceğini belirten Çimşir,

“Trabzonspor'a dair çok karamsar düşünceler mevcut ama ben öyle düşünmüyorum. Ülkemizde bu tarz dalgalı süreçlerde ilk akla gelen maalesef teknik adam değişikliği. Ancak Trabzonspor son 4 yılda hep zirvelerde dolaşan, kupalar kazanan bir takım konumunda. Hem kadro hem de teknik heyet açısından çok iyi isimlere sahip Trabzonspor. Ayrıca şuanda zirvenin de sadece 1 puan gerisinde. Yıkılmış, dağılmış bir Trabzonspor yok bana göre. Geçen sene şampiyon olmuş kulüpten sadece Nwakaeme kaybedilmiş gibi görülüyor ama önemli isimlerle de yollar ayrıldı. Haliyle bu tarz dalgalanmalar çok normal."

Trabzonspor Marek Hamsik ile devam etmek istiyor! Ancak.... Trabzonspor Marek Hamsik ile devam etmek istiyor! Ancak....

şeklinde konuştu.