Avrupa'da genç oyuncu pazarından transferin gözdelerinden biri olan Ahmetcan Kaplan için Ajax'tan transfer hamlesi geldi.

Tolga Zengin'den flaş Trezeguet sözleri Tolga Zengin'den flaş Trezeguet sözleri

Geçen sezon Trabzonspor'da boy gösteren ve özellikle Edgar'ın sakatlanmasının ardından süre bulmaya başlayan Ahmetcan Kaplan, kısa sürede Avrupa kulüplerinin dikkatini çekti.

ahmetcankaplan-2

Ajax'ın 19 yaşındaki Ahmetcan Kaplan'ı uzun süredir takip ettiği bildirilirken, Hollanda ekibi resmi bir teklifte bulunmaya hazırlanıyor. Trabzonspor'a ilgi raporu alan Ajax'ın hafta içinde Ahmetcan için kapıyı çalması bekleniyor.

ahmetcan kaplan (2)-1

Ahmetcan Kaplan için 10 Milyon Euro

Trabzonspor yönetimi, Ahmetcan'ın fiyatını 10 milyon Euro olarak belirledi. 2003 doğumlu sol stoperden tek haneli rakamlara anlaşmayı düşünmeyen Trabzonspor, transferde sert bir satıcı rolü üstlenecek. Olası bir transferde Karadeniz ekibi, Ahmetcan'ın bir sonraki satışta pay kalemi olmasını da isteyecek.

ahmetcan kaplan 2-1

İtalyanlar da transfer için devrede

Genç defans oyuncusunun bir diğer ciddi talibi ise İtalyan Sassuolo. Kadrosunda milli oyuncularımız Kaan Ayhan ve Mert Müldür'ün yer aldığı Serie A'nın başarılı ekibi, tıpkı Ajax gibi Ahmetcan'ın peşine düştü.

Trabzonspor'un altyapısında yetişen Ahmetcan'ın geçen sezon 13'ü ligde olmak üzere toplam 18 maçta oynadı.