İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da düzenlenen basın toplantısında konuştu

Gözden kaçırmayın

Başkan Genç’in İmamoğlu’na resti Trabzon’u karıştırdı!.. Başkan Genç’in İmamoğlu’na resti Trabzon’u karıştırdı!..

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ramada Otel'de düzenlenen basın toplantısında basın ile buluştu. Başkan İmamoğlu Karadeniz ziyaretinin sebebinin Yomra Kültür Merkezi'nin açılışı ve Rize ve Artvin'e daha önce verdiği ziyaret sözünü tutmak olduğunu söyledi.
Yomra Belediyesiyle işbirliği halinde olduklarını ve açılış programının bir ay önce planlandığını söyleyen İmamoğlu, "Bu yaklaşık bir buçuk aydan beri olan bir süreç. Bu tarih özel bir tarih oldu ve Trabzonspor'un şampiyon olduğu hafta sonu ve bayrama denk geldi. Hem Trabzonspor'un şampiyonluğu hem bayrama hayırlı olsun. Bu başarıyı özlemle kutlayan, keyifli durumlar dışında bir sıkıntı yaşatmayan Trabzonspor yönetimini ve Trabzonluları kutluyorum. Hem açılış hem de Rize'ye verdiğim ziyaret sözünü gerçekleştirmek için geldim" dedi.

İmamoğlu, “Karakterimde bulunan tüm duyguları var eden kentteyim ben. Trabzon’dayım. İstanbul’da belediye başkanı olmak sadece o kentin sorunlarıyla ilgilenmek anlamına gelmez. Trabzon, İstanbul’un özetidir. Yomra’da güzel bir parkı tasarlayıp katkı verdiğimiz süreci tasarlamıştık. 
Bu tarih özel oldu. Trabzon’un şampiyon olduğu haftaya denk geldi. Trabzon kentinin şampiyonluğu kutlu olsun. Bu başarıyı özlemle hatta kusursuz kutlayan Trabzonlu ve Trabzonsporlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Dün ve bugün güzel bir  Rize, Artvin ve Trabzon gezimizi tamamlayacağım.” diye konuştu.
Açıklamalarının ardından basının sorularını yanıtladı.