Bir tarafta PKK terör örgütünü bitirmek, tarihe gömmek ve emperyal güçlerin elindeki uzantısı PYD’ye yönelmeyi hedefleyen Cumhur İttifakı…

Diğer yanda bir proje ekseninde davranan ve HDP üzerinden PKK terör örgütünü kınayamayan CHP Genel Merkezi ve uzantıları… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içine belli ki Mehmet Bekaroğlu kaçmış…Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu kendilerine gidip bilgilendirmelerine rağmen Kemal Kılıçdaroğlu hala “Gara’daki 13 şehidin sorumlusu Erdoğan’dır” diyebiliyor. Bu ağız “13 asker ve polisi neden PKK ile pazarlık yapıp kurtarmadınız?” diyenlerin ağzıdır.

Gelelim proje iddiamıza... Bu duruş bir Amerikan projesidir. “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun içine Mehmet Berkaroğlu  kaçmış” diyoruz ya!.. Gerekirse Türkiye’nin bölünmesini savunan… ‘Yeter ki Tayyip Erdoğan gitsin’ modunda olan tüm liberal solcular ve FETÖ’cüler bu anlamda ABD’nin yıkım projesinin arkasına saklanmış bekliyor. Erdoğan hükümetinin gitmesi karşısında hiçbir ilke ve kutsal çizgi kalmadı. Ulusalcılığın içi bile boşaltıldı. İçerde muhalefetin bu projeye destek vermesini bekleyen liberal solcular ve FETÖ’cüler tek bir şey istiyorlar. HDP’nin dışlanmamasını… Millet İttifakı HDP’yı dışlamayacak!... ABD ve diğer güçler PYD üzerinden oyun kurup hükümeti zayıflatacak!.. Proje bu…

Bu noktada proje çerçevesinde akıllara iki soru geliyor. Bu iki soruyu da sorup cevaplandıralım.

  1. CHP Genel Başkanı, CHP Genel Merkezi, CHP Milletvekilleri Ankara’da… TBMM kürsüsünde “PKK terör örgütü” ifadesini kullanıp PKK’yı kınayamıyorlar. Buna karşın Anadolu’da rahatlıkla kınayabiliyorlar… Ankara’da TBMM’de “PKK terör örgütü” demeyen… Diyemeyen CHP’liler ancak Anadolu illerinde ve yerelde diyebiliyorlarsa bu bir anlaşma değil midir? HDP ile CHP arasında yapılan bir gizli anlaşma… HDP’yi dışlamama anlaşması değil midir? Garantörleri de belli ki ABD…
  2. CHP, HDP’yi koruyacak ve dışlamayacak… İYİ Parti de her fırsatta CHP’nin bu tavrına sessiz kalacak ve CHP’yi koruyup HDP’yi vuracak.

Zor durumlarda İYİ Parti, CHP’yi koruyarak Cumhur İttifakı’nın ateşine odun atmayacak. İYİ Parti, CHP gibi açıktan HDP’yi koruma refleksi geliştirmeyecek. İYİ Parti CHP’yi… CHP ise HDP’yi kollayacak. Erdoğan hükümetini HDP’siz deviremeyeceklerine göre HDP’yi biri doğrudan diğeri dolaylı olarak koruyacak.

Millet İttifakının bu tavrı ne demektir biliyor musun? “Türkiye’nin bölünmesi pahasına Erdoğan gitsin” demektir. Özne konumundaki bir HDP ile açık/gizli ittifak yapıp Erdoğan’ı göndermek isteyenler  ABD’ye yarın hangi dinamizmle karşı koyacaklar? Ya da hangi irade ile PYD/YPG’ye karşı savaşacaklar?

Millet İttifakı’nın paydaşlarına HDP ile açık-gizli ittifak eleştirisi yapıldığında hemen Açılım Sürecini… Habur’u… Çadır mahkemelerini hatırlatıyorlar. Tekrar tekrar ifade ediyoruz. Açılım Süreci PKK’nın silah bırakması ve Türkiye’den çekilmesi karşılığında yapıldı. O süreçte PKK’nın iradesi kısmen de kendi elindeydi. Lakin Suriye olayı patlak verince ABD, PKK’yı kandırıp hem Açılım Sürecini yıktı hem avucunun içine aldı. Şuraya geliyoruz. Bütün varlıklarını Tayyip Erdoğan’ı devirmek üzerine kuran Millet İttifakı, terör örgütü PKK ve uzantıları konusunda ne yapacaklarına dair ortaya hiçbir proje koymadılar. HDPKK’nın beklentisi ise ABD’nin garantörlüğünde yeni bir anlaşma ve özerklik… Bu ülke o günlere döner mi bilmiyoruz lakin HDP’ye CHP üzerinden dolaylı destek veren İYİ Parti, o kıyamet ateşinde yalnız Türkiye’yi değil kendini de yakacaktır. ABD, Irak’ta, Suriye’de ve İran’da yaptıklarını bugün Türkiye’de yapamadı. Lakin bu sevdasından da vazgeçmedi. Türkiye’yi bölmek arzusuna o gün kavuşma hesaplarının peşinde. “Bu bir projedir” dediğimiz işte budur.

Bugün, “HDP’yi dışlamayalım” anlayışıyla yürütülen proje yarın Türkiye’nin önüne “Bölünme” olarak gelecektir. GARA olayını kınayamayan ABD’nin bu tavrı da mı hala daha gerçekleri göstermiyor? Ülkenin bölünmesi uğruna yapılan bu dolaylı ittifak bir öfkenin ateşinden ibarettir. Tayyip Erdoğan öfkesi, kendini yakma öfkesidir.

Tayyip Erdoğan’ın kaderi ile ülkenin kaderi gerçekten bütünleşmiştir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.