DEMİRCAN, ÇAĞRI YAPTI 46 İNSAN KATLEDİLDİ...

 İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da 2021-2022 Eğitim yılı açılış töreninde 6-8 Ekim olaylarına yönelik söylemlerde bulundu. Bakan Soylu, 46 insanın katledildiği 6-8 Ekim olaylarının kışkırtıcısı olan HDP’lilerin hala özür dilemediğini söyleyerek, “Bu millete bir özür borçlusunuz.” dedi.

HDP, O TARİHTEN BU YANA 6-8 EKİMİ GÖRMEZDEN GELDİ

 SOYLU, HDP’nin pişkin bir tavır sergilediğini kaydederek, “Süslü süslü laflar, amalar, kenarından dolanmalar, hapishaneden pişkin pişkin twitler, utanmadan sıkılmadan hala Kandil’i adres göstermeler, gönderilen adresi birlikte not almalar… Hala kimse özür dilemedi.”  dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soyu Ankara’da 2021-2022 Eğitim yılı açılış töreninde 6-8 Eylül olaylarına yönelik söylemlerde bulundu. Bakan Soylu 46 insanın katledildiği 6-8 Ekim olaylarının kışkırtıcısı olan HDP’lilerin hala özür dilemediğini söyleyerek bu millete bir özür borçlusunuz dedi.

SİYASET TERÖRİZM İÇİN YOKTUR

Siyasetin hiçbir zaman terörizmi desteklemek gibi bir amacı olmadığını, böyle yaklaşımların Avrupa’da çok sert şekilde tasfiye edildiğini üstüne basarak söyleyen Bakan Soylu, “Geçen günlerde Bingöl’de iki masum insan bir köye elektrik tesisatı döşemeye giderken onların döşediği mayına bastı ve hayatını kaybetti. Benim anlamadığım bir şey var. Siyaset insanlık için ve hizmetkarlık için yapılır. Siyaset terörizm için yoktur. Terörizmin siyasi uzantıları için yoktur. Siyasi uzantılarını himaye temek terörizmi himaye etmek demektir. Avrupa buna müsaade etmiyor. Hem teröristi tasfiye ediyor hem de siyasi uzantısını acımasız bir şekilde tasfiye ediyor. Ama bizim ülkemize gelince zihin dünyaları da yaptıkları da değişiyor. Toleransları teröriste ve terörizme yönelik çok üst düzeye geçiyor” ifadelerini kulandı.

HALA KİMSE ÖZÜR DİLEMEDİ

6-8 Ekim’de yaşanan olayların ardından kimsenin çıkıp bir özür dileme eyleminde bulunmadığını söyleyen Bakan Soylu, “Açık seçik net şekilde eylem çağrısı yapanlar, sessiz sedasız da olsa özür dilemediler. Birilerinin meşruiyet fetvasına bizim itirazımız, bizim mihenk taşımız işte burasıdır. Yıllarca PKK’nın sözcülüğünü yaptılar. Ama iş özür dilemeye gelince ne Bedirhan bebek için kimse özür diledi ne Şenay Aybike için kimse özür diledi, ne Necmettin öğretmen için kimse özür diledi, ne 6-8 Ekim olaylarında şehit olmuş 46 insanımız için, yaralanmış ve beklide sakat kalmış insanlarımız için kimse özür dilemedi. HDP bu milletten özür dilemedi. Süslü süslü laflar, amalar, kenarından dolanmalar, hapishaneden pişkin pişkin Tweet, utanmadan sıkılmadan hala kandili adres göstermeler, gönderilen adresi birlikte not almalar… Hala kimse özür dilemedi”  dedi.