Trabzon havaalanında 8 Nisan günü kargoya teslim edildikten bir süre sonra kaybolan Buse Belin Hindistan'a ait kedi bulundu.

Trabzon'da kumar baskını! Trabzon'da kumar baskını!

Trabzon Havalimanında 8 Nisan Cuma günü uçağa teslim edildikten sonra kafesi kırıp kaçtığı ileri sürülen ve 3 gündür kayıp olan kediyi yine evinde down sendromlu kedi besleyen polis memuresi Tuba polis buldu. Tuba polisin olayı öğrendiği günden itibaren bütün mesaisini kayıp kediye harcadığı öğrenildi.,

WhatsApp Image 2022-04-13 at 22.22.21

Kayıp kediyi kedisi olan polis memuresi buldu

Dün gece yarısı 02:00 sularında aranan kayıp kedinin sahibesi Buse Belin Hindistan havalimanı emniyet amirliğine giderek kedisini teslim aldı. Olayın medyaya yansımasından sonra gerek polis memurlarının gerekse havalimanı birimlerinde çalışanların seferber olduğu ancak Tuba polisin bütün mesaisini aramaya vererek kediyi otoparkta bir aracın altında bulduğunu belirtti.

Buse Belin Hindistan, kedinin aç ve susuz olduğunu, çok halsiz düştüğünü ve muhtemelen sokak kedileri tarafından saldırıya uğradığı içinde bazı yaralı bulunduğunu kaydetti.

WhatsApp Image 2022-04-13 at 22.22.22

Ne olmuştu ?

Olayın, 8 Nisan Cuma günü saat 14:00'da gerçekleştiğini dile getiren Buse Belin Hindistan, kedisinin personele teslim edildikten sonra kaybolduğunu söyledi. Personelin kedinin plastik taşıma kabını kırarak kaçtığını ifade etmesi üzerine, Hindistan bunun mümkün olmayacağını ve kedinin daha 8 aylık olduğunu söyledi. 

Kedinin kafesinin bilerek kırıldığını söyleyen Hindistan şu ifadelere yer verdi: “Cuma günü saat 14:00'da kız kardeşimin uçağı vardı. Kendisi uçağa gitti. Kedimizi normal plastik taşıma kabında, iki yanından kilitli ve kelepçeli şekilde, Çelebi taşımacılık firmasındaki ilgi personele teslim ettik. Kız kardeşim uçağa bindikten sonra uçağın kalkmasına 10 dakika kala 4-5 görevli kız kardeşimin yanına gelerek emri-vaki şekilde uçaktan inmesi gerektiğini söyledi. Kız kardeşim uçaktan inince kedimizin kaçtığını söylediler. Uçaktan indikten sonra kedinin en son görüldüğü yere gittiler fakat orada da kedi yoktu. 

Haberin tam metni Kaybolan Kedi haberi