Seyyid Hasan ÖZTÜRK

Tüm Makaleleri

Seyyid Hasan ÖZTÜRK

Uzman Arabulucu Avukat Seyyid Hasan ÖZTÜRK 1987/Trabzon doğumludur. İlk ve ortaokul eğitimini Trabzon’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayıp, 2009 yılında mezun olmuştur. Hakim- Savcılık sınavını kazanmış ancak avukatlık mesleğini devam ettirmek istemiştir. Akabinde yurt dışında aldığı dil eğitimiyle beraber; İngiltere’nin Cambridge Üniversitesi’nde Ticaret Hukuku alanında özel eğitim görmüş, aldığı sertifikayla birlikte hukuk alanında önemli sınavlar arasında sayılan TOLES Advanced Sınavına girerek önemli başarıya imza atmıştır.

İstanbul’da alanında uzman farklı hukuk bürolarında çalıştıktan sonra, 2015 yılında, Hak Avukatlık Bürosu’na ortak olarak katılan ÖZTÜRK, başta Axa Sigorta, Ak Sigorta ve brokerlik şirketlerinin vekilliğini üstlenmiş daha sonra Öztürk Avukatlık & Danışmanlık & Arabuluculuk Bürosunu kurarak başta Sosyal Güvenlik Kurumu, Güneş Sigorta A.Ş. ve Türkiye Sigorta A.Ş. olmak üzere kurumsal ve şahsi müvekkilleriyle beraber avukatlık mesleğini icra etmiştir.

2018 yılında “Seçkin Yayıncılık” tarafından yayımlanan “Sigorta Davaları” kitabının yazarı olan ÖZTÜRK, Sosyal Güvenlik Hukuku ve Sigorta Hukuku alanları başta olmak üzere bir çok özel hukuk alanında uzmanlığı bulunmaktadır.

Araç Değer Kaybı Hesaplama Yöntemleri

Araç değer kaybı hesaplama yöntemleri, farklı yıllarda yapılan değişikliklerle beraber kazaların olduğu tarihlere göre değişiklik göstermiştir.