Ortahisar Belediye Meclisinde yeni yılın ilk oturumu Başkan Ahmet Metin Genç’in başkanlığında yapıldı. Aralık ayı faaliyetlerini anlatan Başkan Genç,”Engelsiz İletişim Merkezini hizmete açtık. Bir sözümüzü daha yerine getirmiş olduk. Şehit Ailelerimize de sözümüz vardı. Şehit Aileleri Derneğimizin açılışını 18 Mart’ta yapacağız. Muhtarlarımızın irtibat bürosu olacak.” dedi. 1 Nolu Erdoğdu Mahallesi’nde çocuk parkı yaptıklarını da kaydeden Başkan Genç, park yapımını sürdürdüklerini de söyledi. Genç, “Çukurçayır’da büyük ölçekli park yapıyoruz.” diye konuştu. Genç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında konser verildiğini de bildirdi. 

HASANPAŞA HAMAMI’NDA RESTORASYON NE ZAMAN BİYOR?

Hasan Paşa Hamamı’nda restorasyonun devam ettiğini söyleyen Başkan Genç, Eylül ayında restorasyonun biteceğini açıkladı. KTÜ ve belediyenin iş birliği içinde sahil bandında temizlik yapıldığını da kaydetti. 

Ankara ziyaretini de anlatan Başkan Genç,  “Bakanlıklarımızı Kamu Denetçiliği Kurumumuzu ziyaret ettik. Çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Projelerimizde bizlerin yanındalar.” Şeklinde konuştu. Genç, personele acil durum müdahale eğitimi verildiğini de kaydetti. KTÜ ile kentsel arazi ve yönetiminin bir aracı olarak arazi ve arsa düzenlemesi paneli yapıldığını da aktardı. Atık vurgusu yapan Başkan Genç, “Biriktirilen yağlar evlerden gidip alınıyor. Atık yap doğaya bulaşmadan temizlik işlerine verilsin.” diye konuştu. 

BASIN MÜZESİ 10 OCAK 2023’TE

Basın Müzesi konusundaki çalışmaların sürdüğünü ifade eden Genç, “Yazarımız çizerimizin istifa edebileceği bir mekanı inşallah şehre kazandıracağız. Yapının basit türden tadilatı var. 10 Ocak 2023’te açılacak.” Şeklinde konuştu.