Trabzonspor efsane isim Hami Mandıralı derbi öncesi Sporx'e çok özel açıklamalarda bulundu. Mandıralı, hem Trabzonspor - Galatasaray maçını değerlendirdi hem de taraftarlara çağrıda bulundu.

"Maçın kalitesi farklı olacak"

Trabzonspor'un oyun olarak Galatarsay'dan önde olduğunu söyleyen Mandıralı, "Galatasaray maçında şartlar ne olursa olsun Trabzonspor büyük takımdır. Antalya ve Kopenhag maçlarının telafisi olacaktır. Bunun için güç ve yetenekleri var. Sahada bunu sergilemeleri gerekiyor. Yıllarca bu maçlar oynandı. Hep de güzel geçmiştir. İki takımın da kazanma şansı var ama Trabzonspor evinde oynayacak. Maçın kalitesi farklı olacak. Son maçtaki moralsizlik Trabzonspor adına sahaya yansımaz. Bundan sıyrılmaları gerek.Son oynanan maçlara baktığımızda Trabzonspor oyun olarak Galatasaray'dan bir tık önde. Bozulmamış bir kadro yapısı var. Galatasaray çok oyuncu aldı. Oyun olarak da istediği oyunu oynayamıyor. Galatasaray'da Gomis gibi bir tecrübe var. Bence atan ve tutan ön plana çıkacaktır." ifadelerini kullandı. 

Kınalı Kuzum Trabzonspor'un medya biriminde Kınalı Kuzum Trabzonspor'un medya biriminde

"Oynadığım dönemlerde de Galatasaray maçları hep kaliteli"

Dostça bir maç olmasına vurgu yapan Mandıralı,"Bu tip maçlar evet önemlidir ama beklentim centilmence bir maç olması. Taraftarlar zevk alsın. Oynadığım dönemlerde de Galatasaray maçları hep kaliteliydi. Oyuncu ve oyun kalitesi daha yüksek görünüyor. Bizim için vitrin maçları oluyordu. Artı değerler katmıştı. Kaliteli ve dostça bir maç olsun." açıklamlarında bulundu.